Вентиляція виробничих приміщень

Сучасна вентиляція виробничих приміщень покликана забезпечити рівномірне надходження і відведення повітря без збоїв і порушень. Нормальний повітрообмін є необхідною умовою для комфортної роботи співробітників, а також створення необхідного мікроклімату для зберігання матеріалів і товарів. Встановлена ​​система дозволяє оперативно задавати необхідні параметри кліматичних параметрів приміщення.

Монтаж вентиляції промислових приміщень має очевидною вигодою для власників бізнесу – на відміну від місцевих установок кондиціонування, система забезпечує підтримку заданих показників температури на всій площі. Потужне витяжний обладнання швидко прибирає відпрацьовані повітряні маси, забезпечуючи здорові і комфортні умови праці. Люди, що працюють на виробництві, не відчувають фізичних нездужань через неякісне повітря – вони не піддаються головних болів і відчуття втоми через вдихання вуглекислого газу.

Технологічне обладнання, забезпечуючи постійний повітрообмін і видаляючи частинки пилу і забруднень, відрізняється безшумною роботою витяжних систем. Додатковою економією стане монтаж воздуховода, що здійснює природне надходження повітря – це не вимагає використання електрики.

Розглядаючи всі переваги промислової вентиляції, слід вказати забезпечення швидкого і відповідає всім нормам повітрообміну, безшумність установок, а також досягнення оптимальних параметрів охолодження або обігріву площі, що встановлюються в залежності від зовнішнього клімату і виробничої необхідності.

припливні системи вентиляції промислові

 

Різновиди вентиляції для виробничих приміщень

У виробничих цехах або на території складів можуть встановлюватися кілька видів систем вентиляції. Залежно від виконуваних функцій, виділяють такі різновиди обладнання:

 • механічна вентиляція – працює від електричної мережі, відрізняється великими витратами, але забезпечує швидке і ефективне розподіл повітря по всій площі;
 • витяжна – природна витяжка відноситься до найбільш економічним видам систем, здійснюється за допомогою природної тяги, коштує недорого і працює без електрики;
 • припливно витяжна вентиляція для виробничих приміщень – поєднує обидві функції, здатна працювати як на конкретному місці, так і на всій площі, забезпечує фільтрацію мас і підходить для будь-яких розмірів цеху або складу.

Нормативні вимоги до вентиляції виробничих приміщень

Будь-яка вентиляція виробництва, незалежно від встановленого виду системи, повинна відповідати чинним нормам. До них відносяться вимоги СанПіН і загальні правила роботи самого підприємства.

До вимог, що зачіпають промислову вентиляцію, відносяться наступні:

 • повну відповідність нормам пожежної безпеки;
 • наявність гігієнічного сертифіката на матеріали, використовувані у виробництві елементів обладнання – вони підлягають обов’язковому підтвердженню пожежної та санітарної безпеки;
 • забезпечення відводу речовин, небезпечних для персоналу;
 • шар горючої фарби на вентиляційних каналах не повинен бути понад 0,2 міліметрів;
 • повітроводи повинні бути виготовлені з антикорозійних матеріалів або покриватися відповідним шаром;
 • повинна забезпечувати концентрацію шкідливих для здоров’я людей речовин не вище 30 відсотків;
 • підтримання оптимального рівня шуму – він не повинен бути понад 110 дБА, включаючи робочі шуми від виробничого процесу і звуки від систем вентиляції.

Окремі вимоги до вентиляції підприємств задаються щодо температури. Якщо у виробничому приміщенні працюють люди, в зимовий сезон температура повинна становити не менше 10 градусів тепла. При відсутності в цеху персоналу параметр може бути нижче, але не менше 5 градусів. У літню пору норми на швидкість руху повітря і його вологість не нормуються, температура може відповідати зовнішньої або перевищувати її максимально на 4 градуси. На приміщення, які не використовуються в теплу пору року, температурне нормування не поширюється.

Перераховані вимоги відрізняються загальним характером – вони стандартно відносяться до всіх видів промислових підприємств. В умовах конкретного виробництва мікроклімат приміщення регулюється безліччю додаткових параметрів – в залежності від інженерних особливостей цеху і специфіки робочого процесу, особливостей зв’язку опалення та освітлення з вентиляцією.

Устаткування, що застосовується для промислової вентиляції

Припливні вентиляційні установки на виробництві представлені широким рядом необхідних елементів. До них належать такі комплектуючі системи:

 • вентилятори і повітроводи;
 • повітряні клапани і фільтри;
 • решітки з функціями забору повітря;
 • що відповідають за підігрів калорифери;
 • при автоматичному типі управління – відповідний блок.

Монтаж механічного виду системи виключає наявність калорифера і фільтрів. Їх комплектація для забезпечення відведення повітряних мас не потрібно.

Локальні витяжки, що організовуються в окремих місцях приміщень, оснащуються гнучкими повітроводами і спеціальними витяжними парасольками. Їх монтують згідно з проектною документацією і підводять до загальної системи вентиляції.

Найбільш ефективною і економічною вважається система з рекуператором тепла – вона здійснює підігрів надходять потоків за рахунок енергії виводяться повітряних мас, тим самим заощаджуючи витрати на електрику. При процесі підігріву потоки не змішуються, зберігаючи чистоту і безпеку свіжого повітря, що направляється на робочу площу.

припливно витяжні установки з рекуперацією тепла

 

Особливості проектування та установки системи

З огляду на велику кількість вимог до безпеки системи вентиляції, її слід проектувати під час будівництва об’єкта і встановлювати до монтажу виробничого обладнання. На практиці таке можливо далеко не завжди, тому при установці системи вентиляції в уже діючому будівлі ретельно враховуються всі умови подальшої її експлуатації. Підбір елементів обладнання здійснюється з урахуванням належності приміщення до класу пожежної небезпеки, типу виробництва і параметрів шкідливих викидів в повітря.

З урахуванням складності обладнання припливно витяжної вентиляції виробничих приміщень і вимог до її роботи, фахівці рекомендують автоматизувати управління – це забезпечує злагодженість усіх процесів і зниження експлуатаційних витрат. Устаткування оснащується спеціальними датчиками, які фіксують необхідні параметри мікроклімату, і система самостійно доводить їх до норми, виключаючи участь людини. Це забезпечує швидке реагування на нестандартні ситуації і економить витрати підприємства, а також виключає ризик допущення людської помилки.

Перед монтажем вентсистеми важливо врахувати майбутні значні витрати – подібне обладнання відноситься до найбільш вагомим за рівнем споживання всіх видів енергії. Знизити витрати допоможуть розумні заходи енергозбереження. До них відноситься використання спеціальних видів обладнання – рекуператорів і рециркуляторів повітря, сучасних електричних двигунів, що виключають наявність мертвих зон.

Виводиться повітря, проходячи через рекуператор, охолоджується – і ця енергія задіюється для підігріву надходять потоків. Подібне застосування здатне забезпечувати ККД до 85 відсотків, тобто додатковий підігрів повітряних мас не буде потрібно навіть в холодний сезон року. Зекономлені кошти дозволять не тільки знизити витрати на енергоносії, а й істотно зменшити витрати на виробництво продукції. А зниження собівартості товарів є основним критерієм для гнучкої політики ціноутворення.

Складні розрахунки при підборі обладнання слід довірити професіоналам. Звернувшись в нашу компанію, ви можете бути впевнені у високій якості встановлюваних систем вентиляції та їх ефективної подальшої роботи. Здійснюючи послуги на всій території України, ми організуємо оперативну доставку високоякісного сучасного обладнання на об’єкт підприємства. Залишити заявку можна на сайті – і фахівці компанії зв’яжуться з вами для уточнення всіх параметрів і проведення детальних розрахунків.

Отримати точний підбір обладнання та консультацію: