Виробник промислових теплових насосів повітря-вода MAXA Італія

Виробник високотемпературних теплових насосів повітря вода Thermocold

  Безкоштовна консультація та підбір обладнання


  Тепловий насос “повітря-вода” і економія на опаленні

  Повітряні теплові насоси в сучасному виконанні є втіленням останніх технологій, які по праву вважаються найбільш перспективними для застосування на сьогоднішній день. Повітряний простір є необмеженим, а тому може використовуватися в якості постійного джерела тепла. Такі прилади не несуть будь-якої небезпеки для навколишнього середовища, так як не виробляють викидів шкідливих речовин в атмосферу.

  Теплові насоси для опалення можуть бути різними, наприклад промислові теплові насоси вода-вода, однак особливої уваги серед них заслуговують установки типу повітря-вода.

  Тепловий насос типу повітря-вода: як це працює

  Уже за назвою зрозуміло, що тепловий насос повітря-вода як джерело тепла використовує навколишнє повітря. Для того щоб запустити привід, цілком достатньо одного кіловата електрики від мережі, в результаті насос даного типу здатний виробити близько 5 кВт теплової енергії, чого цілком достатньо для нагріву води і забезпечення повноцінного опалення.

  Робота цих пристроїв грунтується на реалізації процесу акумуляції, коли в хід йде низькопотенційне тепло повітря, що виділяється при випаровуванні. Далі він циркулює в замкнутому контурі з додаванням холодоагенту, який конденсується і транспортує тепло безпосередньо в опалювальну систему.

  Повітря, що надходить ззовні, направляється за допомогою спеціального вентилятора безпосередньо на теплообмінник випарника насоса. У ньому міститься холодоагент в рідкому вигляді, охолоджений таким чином, щоб його температура була нижче, ніж аналогічний параметр для зовнішнього повітря. В результаті холодоагент закипає і переходить в пароподібний стан.

  Отриманий газ надходить на компресор, де дуже сильно стискається, тиск його від цього тільки збільшується, так само, як і температура середовища, в якій він знаходиться. В результаті механічна енергія компресора перетворюється в теплову. Саме в такому стані – стислому і сильно розігрітому – холодоагент відправляється на теплообмінник конденсатора, де піддається охолодженню і передає тепло опалювальній системі. Одночасно з цим відбувається конденсація холодоагенту, який переходить в стан пари і рідини.

  З метою піддати отриману суміш рідкого холодоагенту ще більшому охолодженню, система пропускає його через спеціальний клапан розширювального типу. В результаті тиск падає до того значення, яке було спочатку, а рідкий холодоагент заново надходить у випарник – таким чином цикл постійно повторюється.

  Типова установка теплового нусосу

  Які елементи входять до складу повітряного теплового насоса

  Комплектація обладнання даного типу включає в себе:

  • зовнішній моноблок або два блоки теплового насоса одночасно: внутрішній блок і зовнішній блок;
  • бак, призначений для гарячої води, або бойлер, оснащений вбудованим теном;
  • автоматика управління;
  • системи, призначені для розподілу тепла, до числа яких відносяться фанкойли, конвектори, теплі підлоги й радіатори.

  Особливості експлуатації теплового насоса повітря-вода

  Використання теплових повітряних насосів досить варіативно багато в чому завдяки такому перевазі, як доступність джерела тепла. Саме тому їх встановлюють в якості елементів системи опалення приватних будинків та приміщень з великою площею, для забезпечення нагріву води в басейнах, для опалювання фермерських господарств, виробничих будівель, для облаштування сучасних систем опалення, для заміни котелень або поліпшення їх експлуатації.

  Чому повітряні теплові насоси користуються популярністю

  Тепловий насос повітря-вода вважається найвигіднішим з економічної точки зору. Коштують вони не дорого, а експлуатаційні витрати залишаються низькими протягом усього терміну дії. Для того щоб забезпечити найбільший комфорт, можна використовувати установки, що характеризуються універсальною функціональністю. Такі прилади часто працюють одночасно на опалення, кондиціонування і нагрівання води.

  Сучасні виробники пропонують середні і високотемпературні моделі, призначені для спільної експлуатації з конвекторами, фанкойлами, радіаторами і теплими підлогами. Таке обладнання можна охарактеризувати підвищеною енергоефективністю, де коефіцієнт перетворення в теплову енергію становить до 5. Також бувають морозостійкі теплові насоси, які відмінно справляються зі своєю роботою в мороз до -25 C.

  Тонкощі експлуатації повітряних теплових насосів

  Якщо врахувати постійне поліпшення теплової потужності теплового насоса «повітря-вода» в умовах його функціонування при екстремально низьких температурах повітря, то можна додатково підключити ще один нагрівач, наприклад, котел або морозостійкий теплонасос. Отже багато зменшують максимальну навантаження теплового насоса, в результаті чого вартість системи в цілому істотно знижується. Більш того, подібний бівалентний режим експлуатації теплових насосів, які підтримуються додатковими нагрівачами, може вважатися найбільш економічно виправданим варіантом, так як вкладені в обладнання кошти окупляться набагато швидше.

  На особливу увагу заслуговує установка повітряних теплових насосів, для якої не потрібно отримувати спеціальний дозвіл або проводити дорогі земляні роботи. Втім, самостійно виконувати монтаж все-таки не рекомендується, з цим завданням набагато краще впораються професіонали. Зовнішній блок при необхідності можна навіть встановити на деякій відстані від будинку, закріпивши на стіну іншого будинку або навіть на доріжку. А у внутрішнього блоку досить компактні розміри, тому багато місця він не займає і інтер’єр не псує.

  Використання інноваційних енергозберігаючих технологій дозволяє демонструвати сезонну ефективність теплових насосів «повітря-вода». Саме тому на сьогоднішній день вони залишаються найбільш затребуваними на ринку обладнання даного типу. Використовуючи такі установки, можна забезпечити економію і комфорт протягом багатьох років, причому абсолютно незалежно від того, про обслуговування яких саме приміщень йдеться.

  Замовити консультацію