Поєднання системи вентиляції і кондиціонування для вашого бізнесу

Системи очищення повітря відносяться до обов’язкових в приміщеннях житлового і нежитлового призначення. Вони відповідають за створення затишного мікроклімату в приміщеннях, зволоження, очищення повітря, ефективно усувають неприємні запахи. Для регулювання інтенсивності процесів циркуляції повітряних мас передбачений перелік стандартів. Вони діють для різних об’єктів. Вентиляція і кондиціонування в ресторанах, барах, фудкорти, на інших комерційних об’єктах зазвичай реалізуються в комплексі. Це оптимальний підхід, який дає кращі результати.

Переваги комплексного підходу

У більшості випадків при замовленні системи вентиляції та кондиціонування повітря клієнти хочуть заощадити простір. Виділити мінімум місця під комунікації і отримати функціональну систему можна. Найпростіший, вірний спосіб зробити це – поєднати два типи обладнання. У такого підходу є свої особливості. Якщо все зробити грамотно, система вийде функціональної, універсальної.

Для початку слід визначитися, яка техніка буде з’єднуватися з вентиляцією, а яка ні. Від звичайного обладнання доведеться відмовитися, підстельові, колонні, касети теж не підійдуть. Використовувати допустимо тільки канальник, охолоджувачі з компресорним блоком конденсації (мова про охолоджувальній установці, яка вибудовується всередину вентиляції).

мультизональна система кондиціонування

 

Способи проектування

Системи вентиляції і кондиціонування без проблем з’єднуються в одну, для цього реалізуються такі схеми:

  1. Установка канальної моделі з введенням повітряних припливних мас або монтаж обладнання в приточную лінію.
  2. Монтаж охолоджувача, який працює разом з ККБ, в єдину лінію.

Перший тип

Система вентиляції і кондиціонування повітря передбачає наступну схему. Кондиціонер канальник функціонує за принципом рециркуляції повітря. Він бере повітряні маси їх приміщення, віддає його назад туди ж. При цьому в забірному патрубку знаходиться базова (в плані комплектації) припливна система. Окремо можна буде встановити лінію витяжки з відповідним приладом вентиляції. Спочатку повітря подається в кондиціонер, після надходить в кімнату.

Ви економите місце, знижуєте число решіток, повітроводів. Ціна теж буде нижче. Сама система ховається за стелею підшивання типу. Припливні повітряні маси проходять очистку, після охолоджуються. Готово – вентиляція і кондиціювання експлуатуються відокремлено.

У методу є недоліки. Обсяги припливних повітряних мас становитимуть до однієї третини від загальних показників витрати. Установка можлива тільки за стелею підвісного типу. Повітря при цьому нагрівається і охолоджується до певних зовнішніх значень (це -5 градусів для неінверторов і -25 градусів для інверторів, які коштують дорожче). І все одно плюсів у проектів набагато більше. Ви економите місце, створюєте всепогодную систему устаткування, економите одну п’яту ціни. Варіант буде хорошим вибором всюди, де потрібен значний приплив повітря. Для десятикратного обміну варто доглянути інші варіанти.

Другий тип

Він вище згаданий під п. 2. Такі сучасні системи вентиляції і кондиціонування повітря припускають проектування стандартної припливної установки і вбудовування блоку охолодження в лінію припливу. У підсумку це сприяє зниженню обсягів приміщення, витрат на охолодження і прогрів приміщень (блок охолодження можна запускати в роботу на прогрів). Число воздухораздающіх пристроїв знижується. Але є у цієї схеми і мінуси, як мінімум вона далеко не завжди можлива в реалізації.

Обсягів повітря часто не вистачає для повноцінного охолодження великого приміщення. Рециркуляційні процеси вимагають повторної обробки в охолоджувачі, і повітряні маси в нього вже просто не йдуть. Кондиціонер проганяє обсяг повітря, що знаходиться в приміщенні, до 10 разів за кожну годину, а вентиляція не більше 4. Блок конденсації перестає справлятися з поточними навантаженнями. Рішення підійде для компактних приміщень площею в межах 200 квадратів (інакше ефективність впаде).

Чим може бути корисний рекуператор?

У двох вище розглянутих схем є свої сильні і слабкі сторони. Вентиляція і кондиціонування повітря з застосуванням рекуператора вважається вдосконаленим варіантом. Ефективність нагрівання, охолодження в даному випадку зростає. Сам варіант відносять до максимально економічному з можливих. Витрати на нагрівання та охолодження кімнат, залів, цехів будуть на третину (а то і більше) нижче, ніж при запуску системи без рекупераційних установки.

З’єднання вентиляції з кондиціонуванням в одну систему дасть замовнику можливість заощадити місце і гроші. Але в реалізації таких проектів є певні складності, які потрібно враховувати. Залишайте запит на підбір обладнання через форму зворотнього зв’язку на сайті або по телефону. Відповімо на будь-які питання.

Отримати точний підбір обладнання та консультацію: