Система опалення готелів

У сфері ресторанного, готельного бізнесу немає дрібниць. Організація роботи підприємств складна, багатоетапна, вимагає постійних вкладень – в тому числі в оплату комунальних послуг. Якщо шукаєте практичний, доступний за ціною варіант опалення, зверніть увагу на теплові насоси для готельного комплексу. Опалення готелів роблять злагодженим, продуманим до дрібниць і бажано доступним за ціною. Вам належить обслуговувати не тільки номери постояльців, а й підсобні приміщення, ресторани, кухні, басейни, ін. Альтернативні варіанти охолодження, обігріву обходяться помітно дешевше традиційних, і це їх основна перевага.

Правильне опалення готелю – це оптимальні експлуатаційні витрати і відмінні фінансові показники. Зменшення витрат на ГВС в готельному бізнесі грає важливу роль. Ми знаємо, як знизити регулярні платежі не на шкоду якості сервісу. Адже клієнти повинні бути задоволені і рекомендувати вас.

інверторний тепловий насос повітря вода

Особливості опалення гостьових будиночків і готелів

Основні моменти:

  • У готелі багато маленьких відокремлених кімнат;
  • Обігрівати доведеться житлові та нежитлові приміщення;
  • Прогрів повинен бути максимально швидким (номер був порожній – ви не обігрівали його, постоялець заселився – кімната моментально прогріта);
  • Для миття посуду в готелях з власними ресторанами потрібно багато гарячої води;
  • Наявність в готельному комплексі басейну вимагає грамотного підходу до організації системи підігріву води;
  • Максимум витрати гарячої рідини буде ввечері і вранці, коли основна частина гостей приймає душ;
  • Золотий стандарт розрахунку норми споживання гарячої води серед гостей – 50 літрів на кожну людину;
  • Завантаження номерів зазвичай має сезонні коливання. Взимку потрібно буде багато тепла, а влітку – гарячої води. Також влітку обов’язково експлуатують систему кондиціонування.

Обов’язкові вимоги до організації опалення в готелях

Опалення для готелів передбачає подачу в радіатори прогрітих до 60 градусів теплоносіїв. Для водяних підлог використовують рідину до 35 градусів. Нагрів гарячої води здійснюється до 50 градусів. Сумарна витрата рідини буде залежати від масштабів ресторану, кухні. Зазвичай це не менше 3000 літрів щодоби.

Реалізовувані рішення

Наша компанія готова запропонувати вам кілька типових рішень для організації бізнесу. Асортимент варіантів дозволить вам зупинитися на оптимальному для себе. Обов’язково потрібно встановити обладнання, температура теплоносія в якому буде знаходитися в межах 40-60 градусів. Нагрівання води зазвичай здійснюється до 50 градусів. Сумарний об’єм рідини, яку належить нагрівати для ГВП – 3000 літрів на добу і більше. Повітряне опалення готелю передбачає повну відмову від газу або застосування котла в якості резервного джерела енергії. Тут обмежень немає, дивіться який варіант буде вигідним, зручним і фінансово доцільним для вас.

Насоси категорії повітря-вода

Повітряні теплові насоси повітря-вода функціонують при морозах до -15 градусів, задіюються в якість основного, додаткового опалювального обладнання. Система може охолоджувати споруди влітку, тобто вона є багатофункціональною. Подача гарячої води доступна. Прогріте повітря по приміщеннях в будівлі розподіляється по вентканалу.

У такі системи встановлюють теплові насоси однофазного і трифазного виконання. Побутові теплові насоси бувають від 5 до 16 кВт, коефіцієнт перетворення енергії для таких теплових насосів при температурі близькій до 0 С знаходиться в межах 3,5 … 4 (середня розрахункова температура для Києва і області -0,1 С в зимовий період). На практиці теплові насоси потужністю 16 кВт успішно застосовуються для опалення добре утеплених будинків площею до 250 м2. Для будівель з більшою площею існують теплові насоси великої потужності. Ці моделі мають можливість об’єднання в групи з кількох машин, таким чином збільшуючи загальну потужність. Грамотне комбінування дозволить вирішити задачу будь-яких масштабів.

промислові теплові насоси повітря вода

Геотермальні насосні станції

Геотермальні теплові насоси також цікаве рішення для опалення готелю. Вони відмінно показують себе при будь-яких температурних умовах, оскільки слабо залежать від температури навколишнього середовища. Взимку стабільно працюють навіть при -40 С. Класичне виконання геотермального поля для теплових насосів це свердловини глибиною до 100 м. Відстань між свердловинами повинна бути не менше метра. Це пов’язано з тим що протягом зими з грунту “викачується теплота” і навколо труб може обмерзати грунт. При правильному розрахунку тепловий насос буде працювати всю зиму зі стабільними показниками тепла. Влітку ж він повинен буде “закачати теплоту назад”. Для цього влітку він працює в режимі кондиціонера, перекачуючи теплоту з навколишнього середовища назад в грунт.

Система з геотермальним тепловим насосом буде відмінним рішенням для готелів, ресторанів у яких потрібно вирішити відразу два завдання. Опалення та кондиціювання. Горизонтальні зонди як правило не застосовують через велику площу необхідну для їх закладки. Так само мінусом може бути і те, що через промерзання грунту в місці закладення геополя, рослинам буде складно рости. Ці мінуси зводяться до мінімуму для вертикальної закладки, але вона вимагає дуже грамотного розрахунку і розуміння складу грунту. Оскільки підземні води або тверді породи можуть на корню відсікти такий проект через складність виконання.

Про знімання з погонного метра грунтового теплообмінника говорити складно, оскільки це залежить від грунту, а так само ближче до кінця сезону, коли можливо обмерзання теплообмінників, показники теплоз’єму для метра погонного можуть падати. Ще раз. При грамотному розрахунку, такий тепловий насос як видавав 100 кВт на початку сезону, так і буде видавати 100 кВт в середині або кінці. Для цього тільки потрібно підібрати правильну загальну довжину свердловин, щоб ближче до кінця розмір системи компенсував падіння її загальної продуктивності. Причому в залежності від режиму роботи теплового насоса, швидкості течії теплоносія по трубках, так само може змінюватися показник теплоз’єму. В купі з неоднорідністю ґрунту це дає сильно великий відсоток похибки. По тому для одного випадку може бути середній теплоз’єм з метра погонного 40Вт/мп, для іншого 50Вт/мп, для третього 100Вт/мп і навіть 160Вт/мп. Точну оцінку можна дати тільки при проектному розрахунку даного рішення.

В кінці можна резюмувати, що хоч це і досить складний у виконанні проект, але реальна ефективність (коефіцієнт перетворення енергії СОР) буде вище, ніж у теплових насосів типу повітря-вода, приблизно на 1 … 1,5. СОР 3,5 … 4 у теплового насоса повітря-вода (для середньої розрахункової температури для Києва і області -0,1 С взимку) проти СОР 4,5 … 5 у геотермального теплового насоса. Так само геотермальний тепловий насос практично не залежить від температури навколишнього середовища на відміну від теплового насоса повітря-вода, які сильно втрачають у своїй ефективності при зниженні зовнішньої температури. Що робить геотермальний тепловий насос більш стабільним і передбачуваним джерелом теплоти.

Для готелів, ресторанів на березі водойм геотермальний контур має вигляд спиралевидной труби, фіксується на дні. Такий тип контуру коштує вдвічі дешевше, ніж обладнання звичайного зонда всередині свердловини.

Водяне опалення в готелі розглянутого типу отримує теплову енергію з вміщаємого середовища, після передає її в цілях нагріву в систему опалення. Ця система пропускається через радіатори або водяні теплі підлоги. Геотермальна насосна установка підійде для ГВП. Опалення та гаряче водопостачання в готелі даної категорії економічне, вимагає обов’язково наявності теплоакумулюючого бака. Є моделі, які функціонують в режимі реверсу – це дозволяє застосовувати їх для літнього кондиціонування. Відмінний вибір для ресторанів з закритими терасами, на яких встановлені фанкойли.

промислові теплові насоси вода вода

Окупність

Системи опалення, які застосовуються в готелях, витрачають порівняно небагато енергії. Окупність буде залежати від тарифу. В середньому зроблені вкладення ви окупите за 3-5 років.

Чим хороші теплові насоси

Установка устаткування знизить поточні витрати приблизно на 70% (газ коштує помітно дорожче). Обмежень по монтажу в історично значущих, екологічних районах немає. Димохід для роботи насоса не потрібен, пряме підключення до магістральних мереж зовнішнього типу теж. Паливо зберігати не потрібно. Управління, функціонування повністю автономні.

Хочете замовити обладнання?

Ми пропонуємо широкий перелік варіантів, підбір робимо з урахуванням бюджету замовника, даємо гарантію на все. Зв’язатися з нами ви можете через форму зворотнього зв’язку або по телефону. Залишайте заявку – і фахівець компанії розгляне її, надасть консультацію по проекту, виконає необхідні розрахунки. Робимо оперативний підбір обладнання. У нас найвигідніші умови в Києві. Телефонуйте!

Отримати точний підбір обладнання та консультацію: