Проектування вентиляції готелів. Особливості та вибір вентиляції.

У боротьбі за сучасного клієнта готелі роблять все, щоб гостю було комфортно. Гарна вентиляція далеко не останній пункт в списку заходів по залученню клієнтів.

Будь-яке будівництво починається з проектування. Вентиляційні системи – не виняток. Проектувати вентиляцію готелю слід до початку будівництва. Як тільки готова проектна документація – можна приступати до наступного етапу – робоче проектування системи вентиляції і, якщо буде потрібно, системи димовидалення.

Також, протягом проектування вентиляції, можна вносити деякі зміни в існуючий проект. Ці зміни можуть торкнутися технологічних отворів, шахт, надбудов, венткамер і т.д. Дані зміни в подальшому допоможуть заощадити чималі кошти при будівництві системи вентиляції готелю.

При проектуванні вентиляції готелю враховуються такі чинники: обсяг приміщень, максимальне завантаження номерів, залів, коридорів, ресторанів та інших місць великого скупчення людей. Також важливими чинниками будуть територіальне розташування самого готелю, внутрішня постійна температура взимку, повинні враховуватися технічні характеристики системи опалення, в основному це вид опалення і температура теплоносія (найчастіше це вода).

припливні системи вентиляції промислові

Припливно-витяжні установки в системах вентиляції готелів

Система вентиляції готелю може складатися з декількох припливно-витяжних установок з рекуперацією тепла.

Одна або кілька припливно-витяжних установок розраховується на номери, інша на зал і третя на ресторан. Також, окрема витяжна система буде працювати на санвузли. Всі ці системи повинні бути автономні одна від одної.

Розрахунок потрібного обсягу повітря в номерах проводиться виходячи з кількості людей або обсягу приміщення. Для кожної людини потрібен мінімальний повітрообмін рівний 60 м3 / год. Якщо номер розрахований на одну людину і обсяг приміщення більше 60 м3, то повітрообмін буде дорівнює обсягу самого приміщення. Таким чином, кратність обміну буде дорівнює одиниці. Повітря в приміщенні зміниться один раз за годину. Цього буде цілком достатньо для однієї людини.

Система вентиляції в санвузлах готелів

Кратність обміну повітря в санвузлах не повинна бути менше трьох. У проекті вентиляції готелю можна закласти нескладну автоматику для санвузлів. Це дозволить в подальшому економити значні кошти на електроенергії. Проста система автоматики з таймером затримки дозволить витяжному вентилятору працювати деякий час після того, як санвузол покинула людина. Після закінчення цього часу, вентилятор вимикається.

Також, вкрай важливою є вентиляція приміщень ресторанів і кафе в готелі. Будь-який заклад громадського харчування є джерелом підвищеної кількості запахів. Ці запахи слід видаляти. При проектуванні вентиляції ресторану потрібно враховувати кількість людей в залі, кількість плит, їх теплову потужність, обсяг приміщення, висоту стелі, можливе розташування столів. Передбачити все неможливо, тому потужність обладнання розраховується з невеликим запасом. Розташування дифузорів і решіток можна міняти, на працездатність системи це не вплине.

Якщо в проекті готелю передбачена підземна парковка, то на ній обов’язково треба робити загальнообмінну, потужну вентиляцію, а також систему димовидалення. Потужність вентиляції залежить від кількості машин і від об’єму приміщення.

Отримати консультацію фахівця по вас цікавлять і замовити підбір вентиляції: