Промислові теплові насоси “Вода-Вода”

  Безкоштовна консультація та підбір обладнання


  Про промислові теплові насоси “вода-вода”

  Факт того, що останнім часом витрати на опалення істотно зросли, не зміг сховатися ні від кого. Саме ця причина змусила більшість хоча б раз задуматися про можливості використання альтернативних рішень для обігріву житла, клінік, торгових центрів та інших комерційних або промислових приміщень. Новинкою в даному напрямку є використання спеціальних теплових насосів, які давно і активно експлуатуються за кордоном, проте в нашій країні ще недостатньо поширені.

  По-своєму побутові та промислові теплові насоси нагадують традиційний кондиціонер, що функціонує на обігрів і охолодження. На особливу увагу заслуговує призначений для опалення тепловий насос вода вода ціна якого прийнятна і швидко окупається для більшості.

  Устрій і принцип дії промислового теплового насоса “вода-вода”

  Обігрів за принципом «вода-вода» відноситься до числа геотермальних систем опалення. Головна його особливість полягає в тому, що повноцінна експлуатація має на увазі наявність поблизу водойми.

  Для розташування колектора необхідна глибина свердловини близько 200 метрів або відкрите водний простір, будь то ставок, річка або озеро. Підвищена теплоємність води, використовуваної в якості робочого середовища, дозволяє досягти в роботі системи даного типу максимальної ефективності, порівнянної лише з тієї, яку може дати тепловий насос повітря вода.

  Традиційно геотермальні насоси складаються з таких складових, як:

  • базовий і зовнішній контури;
  • компресор;
  • випарник;
  • бойлер.

  За трубчастого зовнішньому контуру протікає грунтова вода, яка надходить зі свердловини в систему, віддаючи теплову енергію, після чого відправляється на слив. Окремі моделі мають на увазі заповнення зовнішнього контуру антифризом, за допомогою якого забезпечується збір навколишнього тепла ззовні. Важливо розуміти, що ідеальної тепловий насос працює в поєднанні з додатковим обладнанням, спрямованим на ті ж цілі. Таким чином можна зменшити необхідну потужність насоса, а значить, і витрати на його монтаж.

  Після того, як на випарник надходить тепло, отримане від води, тиск в порожнині зменшується, а теплова енергія передається на холодоагент, який випаровується. У компресорі останній стискається і передається конденсатору, після чого знову переходить в рідкий стан. Саме так здійснюється вироблення теплової енергії, що нагріває систему опалення.

  підключення теплонасосу вода-вода

  Всього виділяють два види теплових насосів «вода-вода». Горизонтальний знаходить застосування в разі, коли необхідно взаємодіяти з тим шаром води у водоймі, який розташований біля самого дна. Теплообмінник же монтується в нижній його частині.

  Вертикальний теплонасос розрахований на застосування запасу енергії тепла тих підземних вод, які демонструють яскраво виражене вертикальне напрям.

  Важливо розуміти, що температура підземних вод є постійною і коливається від 8 до 10 градусів Цельсія, тим самим забезпечуючи повноцінну роботу теплового насоса. Для того щоб використовувати теплову енергію, необхідно пробурити одночасно дві свердловини, одна з яких буде використовуватися для забору води, а друга – для зливу.

  Для того щоб уникнути застою води, необхідно правильно розташувати свердловини, одна з яких повинна бути вище, а друга – нижче течії підземних вод. Покласти цей захід краще на плечі фахівців, які прекрасно знають, як правильно прокласти тепловий насос вода вода, враховуючи певної нахил і забезпечити надійну його захист від замерзання.

  Тепловий насос вода-вода для опалення промислових і комерційних приміщень активно використовується по безпосередньому призначенню в тих умовах, де енергоносії з яких-небудь причин відсутні. Таке рішення вважається одним з найперспективніших і ефективних і може конкурувати з найсучаснішими технічними приладами. При необхідності тепловий насос «вода-вода» можна забезпечити додатковим захистом від корозії, а також встановити систему фільтрації води.

  Які моменти слід врахувати, вибираючи промисловий тепловий насос типу «вода-вода»

  Таке обладнання, як тепловий насос вода-вода купити який можна в спеціалізованому магазині, продемонструє свою ефективність тільки в тому випадку, якщо власник постарається дотриматися всіх вимог, що пред’являються до використовуваної свердловині. В ідеалі необхідно скористатися професійною консультацією грамотного фахівця гідрогеології, який зможе правильно оцінити, як розташовуються і переміщаються підземні води. Наприклад, якщо температура робочого середовища перевищує 13 градусів Цельсія, то це свідчить про те, що у воді міститься в підвищеному обсязі марганець і залізо. Устаткування в цьому випадку швидше вийде з ладу завдяки прискореної корозії, якщо не виконати попередньо цілий перелік заходів, що забезпечують додатковий захист.

  Замовити консультацію