Жителі Києва не могли не помітити в останні дні в повітрі дивний туман, який в подальшому трохи розсіюється, залишаючи смог і димку. Місцева влада практично ніяких коментарів з цього приводу не дає, посилаючись на те, що офіційних даних поки не має, і справа перебуває в процесі розгляду. У той же час жителі Києва стали бити на сполох в соцмережах, приводячи в якості доказів показання спеціальних додатків, які фіксують факт підвищеного забруднення повітря. На даний момент над Україною, як показують проведені вимірювання, міститься найвища концентрація чадного газу в світі, яку можна порівняти лише з промисловими районами в Китаї. Такий стан повітря незмінно викликає дискомфорт дихання, особливо у тих людей, які відрізняються підвищеною чутливістю і схильністю до алергічних реакцій.
Найвищий рівень забрудненості повітря в Києві зафіксовано в районі проспекту Науки, тут тим людям, які мають ті чи інші захворювання серця, краще не перебувати зовсім, так як це може створити загрозу для їхнього життя.
З чим пов’язана поява смогу над містом
Багато жителів міста згадали про не найкращі традиції палити опале листя. Досить згоряння 1 тонни рослинних залишків для того, щоб в повітря було викинуто приблизно 9 кг мікрочастинок диму, що складається в тому числі з пилу, важких металів, канцерогенів, чадного газу та окису азоту. Погіршують ситуацію ще й погодні умови зі зменшеною ймовірністю опадів, слабким вітром або повним штилем.
З огляду на, що найближчим часом синоптична ситуація практично ніяк не зміниться, можна уявити, що смог буде тяжіти над містом і далі.
Ще більше згущують фарби забруднюють атмосферу автомобілі з їх вихлопними газами, в тому числі громадський транспорт, який залишає бажати кращого.
Що робити в ситуації, що виникла
В першу чергу слід контролювати спалювання листя, але навіть штрафні санкції не зупиняють порушників. Виробничі забруднення також слід привести в норму для того, щоб шкідливі викиди в атмосферу не перевищували діючі екологічні норми.
Найбільший пік забрудненості повітря в Києві припав на 19-20 жовтня. При існуючій нормі від 0 до 50 індекс забруднення в столиці склав більше 160 одиниць. У подібних умовах жителям рекомендовано виходити з дому виключно в захисній масці, а також закривати вікна і уникати будь-якої фізичної активності на відкритому повітрі.
По суті, врятуватися від смогу можна тільки у власному будинку, і то лише в тому випадку, якщо він досить обладнаний. Для того щоб не допустити проникнення забрудненого повітря в приміщення, використовуються спеціалізовані вентиляційні системи. Будинки, які оснащені ними за всіма правилами, можуть стати справжнім порятунком для тих, хто має можливість зовсім не виходити з дому в ці дні.
Як забезпечити приплив свіжого чистого повітря в житло
В першу чергу, важливо зрозуміти, що свіжість і чистота повітря – це не рівнозначні поняття, на вулиці повітря вважається свіжим, проте назвати його чистим, особливо в даний період часу, можна з великою натяжкою. В рамках даного розуміння можна зробити повітря в приміщенні чистим і свіжим одночасно, використовуючи спеціальну вентиляцію, оснащену ефективними фільтрами. З огляду на сьогодення київську проблему, особливо затребуваними стали побутові припливні вентиляційні пристрої, купувати які слід виходячи з класу ефективності, числа встановлених фільтрів і призначення. Для того щоб підібрати найбільш відповідний варіант для квартири або будинку за привабливою ціною, варто спочатку замислитися вивченням інформації на цю тему. Тільки в цьому випадку вибір буде по-справжньому вірним.
Пил – основне забруднення повітря
В першу чергу, важливо розуміти, що ж таке пил. Мало хто замислюється про те, що саме входить до її складу, а це, між іншим, будь-які зважені в повітрі тверді частинки, як великі, так і дрібні, абсолютно не видні людському оку, але не стають від цього менш небезпечними.
Існує так звана природна пил, утворюється вона як підсумок ерозії грунту, внаслідок вулканічної активності, випаровування води, в складі якої міститься сіль, пожеж та ін. Також виділяють пил антропогенного характеру, головними джерелами якої є транспорт і промисловість. У міській пилу можна виявити такі шкідливі сполуки, як свинець, алюміній, кремній, магній, берилій, кварц, сульфати, нітрати, амоній і ін.
Частинки PM 2.5
По суті, це тий самий пил, тільки дуже-дуже дрібний, розміром не перевищує 2,5 мікрометрів. Дані частки виділяються в окрему групу, тому що відрізняються підвищеною небезпекою – природні органічні бар’єри в організмі людини не здатні затримати настільки дрібні елементи, а тому вони безпосередньо надходять в легені, кров і мозок, де накопичуються і створюють відкладення, що сприяють виникненню захворювань і загострення хронічних станів.
Саме тому слід спочатку розуміти, що вентиляція в будинку життєво необхідна більшості людей, так як ті ж частинки PM 2.5 здатні привести до подібних наслідків.
Пил
Це не просто бруд на підвіконні, що докучає, він реально становить небезпеку для здоров’я і життя будь-якого жителя міста. Важливо забезпечити захист від подібних частинок, зробити це можна, використовуючи припливну вентиляцію з фільтрацією.
Запахи
Дане явище слід виділити в окрему категорію, неприємні запахи утворюють автомобільні вихлопи, промислові викиди, вугілля і дим, що мчать зі смітників і будівництв. І це тільки півбіди. Як і у випадку з пилом, запахи містять безліч шкідливих для людини речовин, починаючи від чадного газу і закінчуючи оксидом азоту, формальдегідами і діоксидом сірки. Багато речовин, що входять до складу того чи іншого запаху, не володіють ароматом самі по собі, проте менш небезпечними від цього не стають. Справитися з більшістю з них можна, якщо встановити в будинку або квартирі якісну припливну вентиляцію з фільтрацією.
Типи фільтрів для вентиляції
Які фільтри потрібні для того, щоб утримати пил, неприємні запахи і інші шкідливі забруднення? Фахівці виділяють три типи побутових повітряних фільтрів:
- Фільтри класу G: G1, G2, G3 і G4 використовуються, якщо мова йде про необхідність впоратися з крупними забрудненнями. Допомогти усунути з надходить ззовні повітря велику частку середньо- і дрібнодисперсного пилу вони не зможуть, а тому припливну вентиляцію з фільтром даного класу слід використовувати тільки в тих районах, які відносяться до числа екологічно чистих.
Фільтри класу F: F5, F6, F7, F8 і F9 здатні вловити і більш дрібні частинки пилу, виключаючи мелкодисперсную, мікроволокна, елементи сажі, квітковий пилок і ін.
Фільтри класу HEPA: H10, H11, H12, H13 і H14. Дані фільтри вважаються найбільш чутливими і можуть затримувати навіть найдрібніші частинки, справляючись в тому числі з PM 2,5. Ті фільтраційні системи, які були описані вище, з такими забрудненнями впоратися не зможуть.
Які фільтри використовуються в системах вентиляції
Підбираючи відповідну вентиляцію приточування для будинку, необхідно звернути увагу на такі критерії фільтрів, як:
- Клас – він безпосередньо залежить від екологічної ситуації. Якщо мова йде про необхідність фільтрації повітря в жвавому центрі міста, в тому числі в тому житло, яке розташоване в безпосередній близькості з автомагістраллю або заводом, то ідеальним варіантом стане фільтр класу HEPA, здатний повноцінно працювати в зонах підвищеної концентрації шкідливих речовин.
- Кількість. Навіть дуже якісний одиничний фільтр дуже швидко вийде з ладу і йому буде потрібно заміна. Саме тому рекомендовано застосовувати відразу кілька фільтрів в одній системі вентиляції. Таким чином очищення буде більш ефективною, а термін служби збільшиться в кілька разів.
- Ресурс. Вважається, що чим більший об’єм фільтруючого матеріалу використовується в конкретному пристрої, тим довше воно прослужить. Якщо виробником рекомендована заміна фільтрів кілька разів на рік, це означає, що ресурс їх невеликий.
Наші фахівці можуть допомогти підібрати обладнання за Вашим проектом: