На сьогоднішній день важко знайти галузь де не застосовуються системи обробки повітря. За останні 20-30 років області застосування обладнання обробки повітря значно розширилися. Пішли в минуле громіздкі, металлоемкие, прямоточні форкамерно установки, які монтувалися лише з однією метою «здати об’єкт» і включити їх тільки для комісії. Зараз з’явилося безліч виробників які навперебій просувають «ноу-хау» в конструкції свого обладнання. Давайте ж спробуємо розібратися в чому ж нововведення і де просто еволюція існуючих технічних рішень, а де відверта маніпуляція.
Як тільки з’являється необхідність купити систему обробки повітря, а як правило це питання у замовника виникає вже після того як виконаний проект і вже розпочато монтаж, з’являється думка у покупця провести аналіз ринку -що \ де \ почому і організувати міні тендер.В підсумку як правило вибирають постачальника який запропонує найкращу ціну і ось тут починається найцікавіше.
Економія з енергоефективними системами вентиляції
З чого складається ціна в будь-який повітрооброблюючій установці: комплектуючі – до 55% вартості, матеріалів – 20-25%, збірка – + \ – 20%, далі – додаткова націнка за інженерну думку і розробки в сфері кліматичного обладнання.
Розглянемо технічну сторону питання, в ракурсі інноваційних рішень. Тут залежність проста ніж енергоефективніше обладнання тим вище його ціна. Чому? Так все просто. Відкриваючи програму підбору проектувальник бачить наступні параметри: рекуператор (наприклад пластинчастий) ефективність від 45% до 75% чим вище ефективність рекуператора тим більше площа теплообміну і відповідно більше розмір, а значить зростає розмір установки і відповідно металоємність і ціна.
Далі відповідно йдуть вентилятори і охолоджувачі з нагрівачами чим більше типорозмір установки тим більше (габаритні) самі прилади, та ж ситуація і з робочими колесами вентиляторів. Виникає резонне питання навіщо платити більше? І саме так ставлять питання продавці вітчизняного обладнання і «не дорогий імпортний бренд». Відповідь на це питання найпростіше сформулювати так: Чим дешевше обладнання при покупці тим дорожче в експлуатації і чим більше продуктивність системи тим відчутніша різниця.
Фізика процесу проста, якщо Вам потрібно нагріти \ охолодити певну кількість повітря, то вам потрібно використовувати чітко певну кількість тепла тобто якщо ви взяли рекуператор з ефективністю 45%, а не 75% то вам потрібно на 30% тепла більше і відповідно ваші витрати будуть на 30% дорожче за годину! І це ще не все, далі йдуть вентилятори чим менше робоче колесо для отримання одного і того ж витрати повітря тим вище обороти двигуна і як результат надмірний шум, а в окремих випадках не можливість експлуатації установки на заявлених параметрах.
Конструктив установки також вносить свою лепту: чим гірше підігнані панелі до каркаса і чим менше стінка і щільність мінеральної вати наповнювача тим більше втрат повітря і тепла в навколишнє середовище, часто цей показник може доходити до 10-15%.
Замовити консультацію