Мультизональні VRF системи

VRF системи кондиціонування

Логотип maxa

  Безкоштовна консультація та підбір обладнання


  Мультизональні VRF системи

  Мультизональні системи кондиціонування є обладнання інверторного типу, за допомогою якого можна одночасно підключити відразу декілька внутрішніх блоків, використовуючи для цього тільки один зовнішній. Додатковою перевагою є особливості настройки, завдяки яким можна організувати роботу внутрішніх блоків для кожного приміщення окремо в конкретному режимі.

  Найбільш просунуті моделі дозволяють використовувати те тепло, яке відводиться з одних кімнат для того, щоб обігрівати сусідні – таким чином ККД обладнання тільки підвищується. Подібні системи можна назвати ідеальним варіантом при необхідності організувати кондиціонування котеджу або заміського будинку. Причин тому можна перерахувати кілька:

  • Компактні габарити зовнішнього блоку, який не псує фасад будинку, виглядаючи дуже акуратно і гідно;
  • Економія в процесі установки: якщо врахувати довжини всіх трас, які використовуються в процесі монтажу, то можна відзначити, що вони традиційно менше тих, що застосовуються для установки кліматичних систем іншого типу;
  • Невисокі витрати на експлуатацію, обумовлені тим, що регулярного обслуговування вимагає тільки зовнішній блок і все це завдяки підвищеному ККД установки.

  Для VRF систем кондиціонування внутрішні блоки можна підбирати з урахуванням потреб кожного конкретного приміщення вже після того, як буде створено проект системи кондиціонування і вентиляції.

  Чим мультизональна система відрізняється від традиційної спліт-системи

  Pвичайна мультіспліт система кондиціонування і вентиляції аналогічно мультизональной має на увазі підключення одночасно декількох внутрішніх блоків кондиціонера різного типу. Кількість їх може варіюватися від 2 до 8. Втім, фахівці виділяють принципова відмінність мультизональної кондиціонера VRF і полягає воно в тому, що кілька внутрішніх блоків, нерідко з’єднаних в групу за певними ознаками, експлуатують одну магістраль, по якій транспортується холодоагент. Саме від неї відводяться власні траси для кожного внутрішнього блоку окремо. В результаті з’являється ще одне відчутну перевагу: можливість скорочення загальної довжини всіх трас зі збільшенням протяжності магістралі, підвищенням надійності і зростанням ККД. Головним критерієм у цьому випадку є, природно, можливість забезпечити додаткову економію в процесі експлуатації, тим самим окупивши первісну вартість придбаного обладнання.

  VRF мультизональні системи функціонують з використанням особливих компресорів підвищеної потужності, здатних прокачувати фреон по трасі, довжина якої становить до 300 метрів, при цьому перепад висоти також може бути досить значним, досягаючи практично чотирьох десятків метрів. Традиційні мульти спліт-системи обмежуються як сумарною довжиною трас, так і максимальний протяжність до віддаленого внутрішнього блоку.

  Які мультизональні VRF системи вважаються найбільш затребуваними

  В процесі вибору обладнання даного типу основний упор робиться на його надійність. Уже виходячи з цього критерію можна постаратися укластися в певний бюджет, грамотно розподіливши внутрішні блоки і скоротивши протяжність спільного траси.

  Вже через пару років після установки компресора система недорогого китайського зовнішнього блоку може вийти з ладу, а власник, заощадити спочатку, буде нести відчутні витрати на демонтаж і ремонт в сервісному центрі. Саме тому слід відразу задуматися про те, чи варто намагатися заощадити, якщо в результаті витрати на обслуговування і ремонт можуть в рази перевищити різницю у вартості.

  Особливості монтажу мультізональних VRF систем кондиціонування

  Перед тим, як приступити до безпосередньої установки і пуско-налагодження мультізональних систем, необхідно попередньо все розрахувати і узгодити. У цій справі важливо не допускати помилок, так як навіть найменші помилки здатні обійтися в подальшому досить дорого. Краще залучити справжніх фахівців для того, щоб вони встановили мультізоанльние системи даного типу за всіма правилами.

  Встановлюють мультизональні системи традиційно на стадії ремонту на об’єкті, коли здійснюється заглиблення стін для того, щоб приховати фреонові траси і комунікації в тих просторах, які далі будуть закриті. Якщо така система через неправильний монтаж вийде з ладу або просто з’ясується, що вона не відповідає потребам конкретного приміщення, то замінити подібне обладнання буде дуже складно через його високу вартість.

  Процесу проектування VRF систем слід приділити особливу увагу, в першу чергу, важливо отримати планування приміщень і виконати ретельні виміри конкретних об’єктів для того, щоб оцінити такі критерії як:

  • необхідна потужність охолодження;
  • технічні обмеження об’єкта.

  Після того, як будуть з’ясовані всі моменти, на які впливають бюджетні обмеження, можна підібрати відповідне обладнання і надати фахівцям кошторис на затвердження. Як правило, монтаж виконується в два етапи.

  Перший має на увазі транспортування обладнання на об’єкт і підготовку місця під його установку. Далі слід монтаж зовнішнього блоку і створення поглиблень в стінах для виконання прихованої установки. Пізніше в них же прокладаються траси комунікації і здійснюється відведення дренажу в каналізацію.

  Другий етап передбачає фінішний стислий обсяг робіт, який передбачає установку внутрішніх блоків. Вакуумирование, опресовування і пробний запуск.

  У разі, коли склад внутрішніх блоків VRF системи кондиціонування має на увазі наявність канальних кондиціонерів, на першому етапі можна додатково в прихованій формі встановити внутрішні блоки, простягнувши їх під стелею або в будь-якому іншому непомітною просторі – рівно до того місця, де далі будуть кріпитися решітки для подачі підігрітого або охолодженого повітря.

  По суті, мультизональні системи кондиціонування даного типу можна назвати найдосконалішим кліматичним устаткуванням на сьогоднішній день. Вони відрізняються високим ККД, що важливо, якщо врахувати, наскільки часто підвищуються розцінки на електрику. Втім, досить часто трапляється, що замовник, обмежений в бюджеті, підбирає альтернативний варіант, наприклад, встановивши цілих два або три зовнішніх блоки з декількома внутрішніми. У цьому завжди можуть допомогти фахівці, які запропонують можливі варіанти обладнання.

  Схема холодильного контура мультизональної кондиціонера додатково може бути укомплектована і іншими елементами, здатними забезпечити більш ефективну роботу. Окремі моделі бувають двотрубними – тими, що одночасно працюють на охолодження або тепло, або трехтрубного, які передбачають функціонування окремої частини внутрішніх блоків на охолодження, а інший – на обігрів. Варто зазначити, що другий варіант вважається на даний момент менш затребуваним багато в чому через високу вартість і ускладненої системи роботи.

  Втім, щорічно мультизональними кліматичне обладнання вдосконалюється і модернізується ніж і завойовує даний ринок ще більше. Так наприклад недавно на ринку HVAC з’явилися зовсім нові технології під назвою багатотрубні установки або мультітрубние системи, які здатні одночасно опалювати приміщення, охолоджувати і здійснювати гаряче водопостачання. Так само така технологія набагато економніше, оскільки багатофункціональна по своїх налаштувань.

  Ви можете замовити консультацію і підбір обладнання у наших фахівців, які оперативно підберуть найкращі варіанти і ціну.

  Замовити консультацію