Великим попитом в даний час користуються каркасні будинки. І це не дивно, адже такі будинки недорогі, досить якісні і швидкобудуюємі. До вирішення питання кондиціонування каркасного будинку слід ставитися так само серйозно, як і до питання його опалення. Адже найбільше час ви будете проводити в своєму заміському будинку влітку. Саме ця пора найбільш важка для таких конструкцій.
Якими б ідеальними властивостями не володіли ізолюючі матеріали, використовувані в будинку, температура всередині приміщення все одно буде залежати від температури зовнішнього середовища. Тепло дуже швидко почне акумулюватися в будинку, доставляючи дискомфорт. Всі ми пам’ятаємо літо 2018 року. Нічого не рятувало від спеки і диму: ні вентиляція, ні провітрювання приміщень, ні сітки і т.д. І тільки завдяки кондиціонеру з’являлася можливість відчути довгоочікувану прохолоду і вдихнути ковток чистого повітря. Найчастіше кондиціонери не використовують зовнішнє повітря, а лише фільтрують і охолоджують повітря, що знаходиться в приміщенні.
Міцність стін при монтажі
Кондиціювання каркасних будинків має кілька нюансів, які слід вказати в нашій статті. Перша складність полягає в слабкості зовнішніх стін. На них, звичайно, можна повісити стандартний невеликий кондиціонер, розрахований на маленьку кімнату, але більш потужне обладнання, а, отже, і більш важке, вони навряд чи витримають. Слід зазначити, що стандартний зовнішній блок спліт системи на 4 кімнати важить близько 100 кг. Це немало для тонкої дерев’яної стіни. І в деяких випадках краще відмовитися від такої системи на користь звичайної спліт-системи, або зайнятися зміцненням стіни, на якій буде триматися зовнішній блок. Найбільш відповідний спосіб – це установка бетонної подушки поруч з будинком, на якій буде розташовуватися зовнішній блок.
Також варто відзначити, що задуматися про майбутню систему кондиціонування каркасного будинку ми рекомендуємо до початку будівництва або безпосередньо під час будівництва. Каркасні будинки – швидкобудуюємі конструкції, і, що найбільш важливо, в таких будинках не враховується час на осідання, так як завдяки невеликій масі будинок не осідає. Траси з холодоагентом і дренажні комунікації системи кондиціонування слід прокладати до початку опоряджувальних робіт. Заховавши їх за фальш-панелі і стелі, ви зможете зберегти презентабельний зовнішній вигляд будинку.
Також, кондиціонери сприяють більшій довговічності каркасних будинків. Підтримуючи нижчу температуру і більш сухе повітря, кондиціонер забезпечує надійний захист дерев’яних елементів від вогкості і цвілі.
Спліт-системи для каркасних будинків
Спліт система для каркасного будинку найбільш доступна щодо цін на обладнання, матеріали та роботу, а також проста і надійна в експлуатації. Основний мінус такої системи полягає в тому, що доведеться обважити весь будинок зовнішніми блоками, якщо кондиционировать потрібно більше однієї-двох кімнат. Отже, зовнішній вигляд будинку дуже зіпсується. Встановити все зовнішні блоки на одній стіні, що виходить на задній двір, не вийде, так як траса з холодоагентом практично у всіх виробників рідко може бути більше 5-7 метрів.
VRF системи – найкраще рішення
Мультиспліт система підходить для каркасних будинків, де не знадобитиься кондиціонувати більше, ніж 4 кімнати, оскільки така система не розрахована на більшу кількість внутрішніх блоків.
Мультизональна VRF система кондиціонування досконаліше, ніж перераховані вище, але ціна цієї системи буде порівнянна з вартістю автомобіля або цілого будинку.
Підібрати обладнання за Вашим проектом допоможуть наші фахівці: