Будь-якому приміщенню потрібна система вентиляції – якісна і грамотно організована. Життєво необхідно постійно міняти обсяг повітря повністю для того, щоб підтримувати оптимальний мікроклімат. Якщо приміщення недостатньо провітрюється, то вуглекислий газ накопичується і з часом перевищує допустиму норму, що негативно відбивається на самопочутті і призводить до утворення цвілі і грибка. Саме тому важливо якісно організувати вентиляцію в приватному будинку, попередньо розробивши проект відповідно до діючих норм і виходячи з наведених розрахунків.
Чи потрібна вентиляція в приватному будинку?
За допомогою правильно облаштованої вентиляційної системи в будинку можна забезпечити регулярну подачу свіжого кисню, одночасно позбавляючись від неякісного або просто відпрацьованого повітря, насиченого вуглекислим газом. В результаті в приміщенні нормалізується вологість, досягаючи оптимальних показників. Для того щоб отримати ідеальні умови для конкретного будинку, досить обладнати його вентиляційною системою, підійшовши до питання її установки максимально відповідально ще на етапі проектування, проявляючи необхідний професіоналізм і залучаючи до процесу тих фахівців, які мають право виконувати роботи даного типу, що підтверджується документально.
Проектування системи вентиляції в приватному будинку
Далеко не всі розуміють, що проектування є тим основним етапам, який ні в якому разі не можна пропускати, навіть розраховуючи заощадити на роботі в цілому. Подібну думку в корені помилково, проектування інженерних систем повинно виконуватися завчасно, ще до початку проведення ремонтних робіт. Тільки правильно спроектовану систему вентиляції можна ідеально вписати в дизайн інтер’єру. Від цього також безпосередньо залежить формування бюджету: наявність проекту дозволяє вивчити кошторис ще до початку установки і підібрати підходящий варіант, виходячи з наявної суми і не переплачуючи за непотрібні опції.
За необхідності, використання грамотно складеного проекту дозволяє інтегрувати вентиляцію з іншими інженерними системами, такими як кондиціювання, опалення та ін. Проведення всіх робіт відповідно до проекту можна завчасно узгодити з тими фахівцями, які будуть виконувати будівельні та ремонтні роботи. Тільки таким чином можна створити по-справжньому ефективну систему, яка підходить під кожен параметр конкретного приміщення.
Типи вентиляції для приватного будинку
Вентиляційні установки для приватного будинку бувають різними, основними типами вважаються природна і примусова механічна.
Природна вентиляція
Так само як надходження свіжого повітря через відкриті вікна, двері, балкони, а також щілини вентиляційних шахт. Вентиляції даного типу має на увазі мінімум витрат, досить просто спочатку облаштувати вентиляційну шахту і час від часу відкривати вікна і двері для того, щоб свіже повітря порційно надходило в приміщення.
Мінусів у природної вентиляції набагато більше, ніж переваг. Для того щоб забезпечити ефективну роботу системи, необхідно регулярно обслуговувати її попередньо ретельно оглядаючи. Контролювати даний тип вентиляції майже неможливо, налаштувати будь-який режим не вийде, так як повітряні потоки залежать виключно від зовнішніх умов, на які людина впливати не може. Ефективність роботи подібної вентиляції найбільш помітна в холодні дні, а тому в літній період повітрообмін практично не відчувається. Також варто пам’ятати про те, що вікна і вентиляційні шахти є природними джерелами не тільки свіжого повітря, але і забруднень, в тому числі алергічного характеру.
Примусова вентиляція
Штучні вентиляційні системи включають до складу особливі установки, які служать для усунення або припливу повітря в механічному режимі. Подібні конструкції також мають свої плюси і мінуси.
До числа основних переваг можна віднести:
• можливість забезпечити повноцінну витяжку відпрацьованих повітряних мас і приплив достатнього обсягу свіжого кисню ззовні;
• фільтрацію повітря, що надходить з вулиці, завдяки чому забруднення в будинок не надходять, так само як і хвороботворні бактерії і алергени;
• ліквідацію грибка і підвищеної вологості у ванній, усунення неприємних запахів і конденсату, зменшення пилу в будинку;
• можливість використовувати автоматичний режим, який виключає втручання людини і дозволяє не переживати про необхідність відкривати вікна і двері;
• можливість налаштування підігріву повітря з метою підтримки в будинку комфортної температури.
Недоліком такої системи є висока вартість, проте в даному випадку ціни можуть коливатися в залежності від виду обраного обладнання, збірки і комплектації. При необхідності можна підійти до вибору максимально відповідально і придбати ті прилади, які, не виходячи за рамки бюджету, забезпечать виконання всіх вимог.
Види вентиляції в приватному будинку
Які варіанти вентиляційних систем допустимі для приватного будинку або котеджу? Вирішення питання про необхідність забезпечення вентиляції в приватному будинку має бути грамотним і по можливості професійним. Для того щоб зрозуміти, який саме варіант підійде для конкретного об’єкта, слід попередньо вивчити існуючі види.
Система вентиляції припливного типу
Така установка використовується для подачі свіжого повітря в приміщення. Спеціальне обладнання дозволяє забезпечити приплив повітря з вулиці, попередньо пропустивши його через фільтри і нагрівальні елементи. Таким чином створюється природний тиск, який виганяє відпрацьоване забруднене повітря і містить підвищений обсяг вуглекислого газу через щілини в віконних рамах. Подібний варіант повітрообміну можна без особливих зусиль організувати у власному будинку, для чого достатньо всього лише придбати припливну установку. До складу її входить вентилятор, управління яким здійснюється регулятором, сюди ж відносяться нагрівачі повітря, фільтраційні системи та інші елементи. У комплексі вони здатні безперервно подавати свіже повітря в приміщення, поставляючи його ззовні, досить просто монтувати таке обладнання подібно зовнішнього блоку кондиціонера під вікном.
Система вентиляції витяжного типу
У приватному будинку витяжна вентиляція відповідає за усунення з приміщення того повітря, який вважається відпрацьованим — таким чином повітрообмін виходить більш ефективним. Для того щоб повітря не застоявся в приміщенні, використовуються витяжні вентилятори, які ідеально працюють, якщо поєднати їх з цілою мережею вентиляційних каналів. Подібним чином можна зробити витяжку саме такою, якою вона повинна бути, усуваючи відпрацьовані повітряні маси і поставляючи свіжі в необхідному обсязі. Дана міра розраховується фахівцями-проектувальниками відповідно до конкретним об’єктом. Витяжна вентиляція в приватному будинку особливо важлива, коли мова йде про так звані «брудні зони». У таких приміщеннях можна підтримувати оптимальний рівень вологості, одночасно запобігаючи поширенню по всьому будинку специфічних запахів. Єдине, що може знадобитися в процесі експлуатації витяжної вентиляції від власника будинку – це забезпечення вчасного профілактичного обслуговування, яке полягає в регулярному огляді і чищенні.
Природно, для цієї мети в ідеалі залучаються фахівці, які знають всі нюанси виконання потрібних заходів, здатних забезпечити більш тривалий термін експлуатації обладнання даного типу.
Вентиляційна система, оснащена рекуператором
Забезпечити належний комфорт в приміщеннях приватного будинку або котеджу можна, використовуючи припливно-витяжну установку з рекуператором тепла. Коштувати таке обладнання буде, звичайно, дорожче, проте його функціональність того, безумовно, варта, а висока ціна з часом все одно окупається, в тому числі завдяки скороченню витрат на опалення. Головною перевагою такої системи є можливість істотно заощадити на електриці. У будинок постійно повинен прибувати свіже очищене повітря, тоді як те, що вже забруднене, усувається назовні. З перерахованими завданнями легко впорається припливно-витяжна вентиляція, однак головна її особливість полягає в тому, що за допомогою рекуператора повітря те тепло, що виводиться назовні, передається чистому, що надходить ззовні потоку, додатково піддаючись глибокому очищенню за допомогою проходження через фільтр, де залишаються забруднення, пил і хвороботворні бактерії. Якщо механічна вентиляція будинку має на увазі застосування припливно-витяжних установок подібного типу, то знаходитися в такому приміщенні гарантовано буде комфортно.
Наші фахівці можуть допомогти підібрати обладнання за Вашим проектом: