Суть рекуперації в системах вентиляції

Устаткування, що забезпечує ефективний процес обміну повітря, є необхідним на більшості підприємств і установ України. Конструкція вентиляційної системи може мати на увазі виконання декількох функцій. Наявність такої установки, як вентиляція з рекуперацією, забезпечує не тільки надходження свіжого повітря і відведення відпрацьованих повітряних мас, а й дозволяє економити витрати керівництва на обігрів будівлі.

Поняття процесу рекуперації – Завдання рекуператорів і елементи обладнання

Припливно-витяжні типи вентиляції відносяться до найбільш поширених варіантів промислового обладнання – вони відрізняються простотою монтажу та обслуговування, високою і тривалою працездатністю.

Стандартна установка складається з вентиляторів, які подають повітря що надходить, і елементів, що забезпечують його фільтрацію і очищення. У звичайній припливно-витяжної системи відпрацьовані маси виводяться назад з будівлі. З огляду на те, що повітря в приміщенні нагрівається, велика частина тепла виходить на вулицю разом з ним.

припливні системи вентиляції промислові

При наявності вентиляції з рекуператором здійснюється збереження тепла повітря, що видаляється. Установка очищає виведені потоки від забруднень і теплової енергії, використовуючи останню для підігріву свіжих мас. В результаті, в будівлю надходить тепле повітря, що забезпечує економію коштів підприємства на опалення. Встановлено, що подібна система дозволяє зберегти від 60 до 90% енергії, що втрачається при звичайній вентиляції.

Устаткування з функцією рекуперації складається з наступних елементів:

  • припливні отвори – забезпечують забір вуличного повітря;
  • відтічний вентканал – здійснює виведення мас;
  • основний модуль – містить теплообмінник і фільтри.

У рекуператорі відбувається виконання одночасно декількох функцій – підігрів і очищення свіжого повітря, подача його всередину будівлі, а також очищення і охолодження відпрацьованих потоків з його відведенням. Встановлений в блоці байпас виконує дві функції – підігрів мас і їх охолодження. Перша актуальна для холодного сезону року, друга застосовується в літній період.

Система передбачає захист від замерзання і обмерзання теплообмінника. Взимку обладнання налаштовується на менші обсяги повітряних мас – це забезпечує збільшення температури відвідного повітря, що охороняє блок від виходу з ладу. При дуже низьких температурах і недостатньому захисті обладнання системою активується функція автоматичного вимкнення рекуператора.

Промислове вентиляційне обладнання оснащується додатковими важливими елементами – датчиком вологості, що регулює показники вивідних потоків, аналізатором вуглекислого газу, що контролює його зміст в припливних масах. Сучасні модулі здатні працювати в автоматичному режимі, де всі процеси регулюються цифровою системою управління. Вона фіксує і оповіщає про несправності, надає допомогу в їх усуненні. Для ручного режиму передбачається пульт – його монтують в місці, зручному для здійснення моніторингу та роботи з системою.

Вентиляційне обладнання з рекуперацією від “Альянс Ейр” – Кращі варіанти енергоефективних систем!

Серед промислового кліматичного обладнання, що пропонується компанією “Альянс Ейр”, представлена ​​велика різноманітність моделей вентиляції з підігрівом від провідних європейських виробників.

Серед прикладів енергоефективних установок:

  • припливно-витяжний агрегат з рекуператором Roccheggiani HE-HRU – оснащені статичним шестикутним алюмінієвим теплообмінником з ККД вище 90%, призначені для використання в комерційних приміщеннях, таких як офіси, магазини та громадські приміщення. Доступні в 5 різних моделях, з номінальною продуктивністю повітря від 1000 м³/год до 8000 м³/год;
  • припливно-витяжна установка з підігрівом повітря Roccheggiani серії RRU – оснащена високоефективними роторними рекуператорами, що здійснює забір свіжого повітря і повернення відпрацьованого, а також фільтрацію обох потоків і витяг тепла для підігріву надходячих мас. Витрата повітря від 1500м³ до 15000м³/ч.

Застосування вентиляції з рекуперацією тепла в умовах виробничого цеху або громадської установи має безліч переваг – поліпшенням якісних показників повітря, захистом приміщень від вогкості, економією витрат на опалення, забезпеченням звукоізоляції від зовнішніх шумів, зниженням шкідливих викидів в навколишнє середовище.

Щоб підібрати оптимальний варіант обладнання та розрахувати вартість вентиляційної системи відповідно до проекту конкретного приміщення або будівлі, досить звернутися до наших фахівців. Зв’язатися з консультантом можна, зателефонувавши нам по телефону або залишивши заявку на сайті. Обирайте якісне енергоефективне вентиляційне обладнання разом з “Альянс Ейр”!

Отримати точний підбір обладнання та консультацію: