Система чилер-фанкойл: принцип роботи, переваги і недоліки

Нам подобається комфорт в будинку, навіть коли на вулиці морозно або жарко. Влітку ми звикли використовувати кондиціонери. Але чи здатний кондиціонер наповнити прохолодою величезний заміський котедж? А якщо мова йде про величезний діловому центрі? Деякі впевнені, що кондиціонери – це виключно спліт-системи, які отримали велику популярність. Але ми поговоримо про особливу технології кондиціонування – системі чилер-фанкойл (chiller-fan coil unit), що займає особливе місце серед кліматичної техніки. Завдяки їй вдається створювати мікроклімат в приміщеннях і зберігати бажані параметри цілий рік і без перебоїв. Влітку повітряні потоки охолоджуються, взимку – нагріваються.

Роль охолоджуючого агрегату виконує чилер – зовнішній апарат, який виробляє і подає холод по трубах з рухомої по ним рідиною. У цьому полягає відмінність системи чилер-фанкойл від інших спліт-систем, є фреон. Завдання чилера- створити холод і направити його споживачам. Далі по трубах охолоджена рідина подається в інший теплообмінник – фанкойл, наявний у всіх кімнатах. У ньому вода гріється і передає прохолоду повітрю кімнати, потім знову прямує в чиллер.

чилери для охолодження рідини

Переваги та недоліки технології

Серед переваг чилер-фанкойл виділяють наступні моменти:

 1. Універсальне використання. Більшість спліт-систем стають не працездатними при зниженні зовнішньої температури. Розглянутий тип кондиціонування функціонує цілий рік при будь-якій температурі. При бажанні в кожній кімнаті може підтримуватися різна температура.
 2. Необмежена довжина трубопроводів. З використанням ефективного насоса відстань між чиллером і фанкойлом може становити кілометри. Завдяки цьому і в величезному спорудженні можна поставити тільки один чиллер.
 3. Зручність монтажу. Для установки обладнання необхідна мінімальна площа.
 4. Невисока вартість розводки. Для транспортування холодоагенту вибрані не дорогі з’єднання з міді, а прості водопровідні труби.
 5. Формування незалежних мікрокліматичних параметрів в кожному окремому приміщенні завдяки установці великого числа фанкойлів. Їх кількість залежить від потужності чиллера, а відстань – від продуктивності насоса.
 6. Безпечна експлуатація. Теплоносієм виступає рідина, а не газ, як в спліт-системах, тому ризик виникнення аварії значно знижується.

Встановлення досить компактне, що дозволяє грамотно використовувати наявну площу, уникнути покупки займають багато місця теплообмінників, великого числа конденсаторів і зовнішніх блоків, підвищити екологічну безпеку за рахунок відмови від фреону.

Назвемо недоліки системи чилер-фанкойл:

 1. Неможливість впливати на циркуляцію повітря. Для забезпечення припливу свіжого повітря з вулиці необхідні додаткові установки або окрема система вентиляції.
 2. Монтаж може бути виконаний тільки професіоналами. Для установки буде потрібно кілька майстрів через значну вагу чилера. Всі установчі заходи потрібно проводити до оздоблювальних робіт.
 3. Трудомістке технічне обслуговування. Тільки поставити систему недостатньо. Потрібно періодична перевірка її працездатності, для чого необхідно залучати додатковий персонал.

Призначення чилера і фанкойла

чилер фанкойл перевагиЧилер — машина для охолодження використовується в магістралях рідини. Він переносить тепло від рідини до внутрішнього повітрю, змінюючи агрегатний стан холодоагенту. Є безліч варіацій чилерів, що дає можливість вибрати відповідну модель для будь-яких споруд. Є у чилера й інше застосування. Він підходить для заливки катка або охолодження медичних препаратів. Часто чилер розташовується на даху або в техприміщення.

система чилер фанкойл спліт система

чилер і фанкойл різниця

 

Фанкойли — апарати, які необхідні для охолодження повітря. Охолодження повітря проводиться за рахунок рідини, яка циркулює через теплообмінний агрегат рідини. Проводиться різних видів і варіацій. Зазвичай поставляється разом з 3-ходовим клапаном, службовцям для більш точного регулювання витрачання холодоагенту і техобслуговування системи. Провідними вузлами є теплообмінник і обдувається вентиляторное пристрій. Така нескладна конструкція забезпечує тривалу експлуатацію фанкойла, його невисоку вартість і мінімальні витрати на обслуговування.

фанкойли каталог

В одному приміщенні можна поставити кілька фанкойлів, як і звичайних опалювальних приладів. Число пристроїв залежить від площі кімнати і від побажань до температури повітря. Фанкойли поділяють за типом розташування:

  Безкоштовна консультація та підбір обладнання


  Принцип роботи системи чилер-фанкойл

  Схема чилер-фанкойл

  Чилер-фанкойл є функціональну машину з кондиціонування повітря. Можна відрегулювати температуру шляхом подачі повітря на теплообмінник. В результаті повітря стає прохолодним або теплим, створюються комфортні умови в кімнаті. Це дає можливість успішно вирішувати вентиляційні завдання і забезпечувати цілорічне кондиціонування приміщень. Відсутня обмеження температурного діапазону на відміну від установок, що функціонують на газі. Останні можна експлуатувати тільки в міжсезонний період, так як після опускання позначки термометра нижче 0 градусів фреонові системи втрачають свою ефективність, а при -10 градусах стають небезпечними і можуть вимагати припинити використання.

  Те, як працює чилер – це ще одна особливість цієї технології. Кондиціювання повітря виконується завдяки не зовсім стандартному холодоагенту, яким виступає вода або етиленгліколь. Але найголовніше – можливість організувати різні температурні режими в кожній кімнаті одного споруди. Всі користувачі можуть самостійно встановлювати комфортну для них температуру незалежно один від одного.

  Система складається з таких елементів:

  • чилер – обладнання, яке здійснює охолодження або нагрівання рідини в системі;
  • фанкойл – теплообмінний агрегат, через який проходить охолоджений або тепле повітря;
  • магістральні трубопроводи;
  • насос для перегонки носія по магістралях;
  • блок керування;
  • холодоносій

  Система чилер-фанкойл вельми проста. Чилер охолоджує воду до бажаного рівня. За допомогою насоса вона подається по ізольованим трубопроводах до фанкойлів, який встановлений всередині будівлі і грає роль кондиціонера-доводчика. Фанкойл нагадує звичайний внутрішній блок спліт-системи. Але працює він на рідині, що нагрівається за рахунок теплової енергії повітря, що забирається з кімнати і потім повертається назад в охолоджувач.

  Галузь застосування

  Завдяки технології, що використовується виходить створити комфортні умови одночасно в декількох приміщеннях. Устаткування встановлюють на багатьох об’єктах:

  • великі склади і промислові цехи;
  • офісні, торгово-розважальні комплекси, готелі, кафе, ресторани;
  • медичні організації, лікарні, поліклініки;
  • багатоповерхові ділові центри;
  • навчальні заклади, школи, садочки;
  • гіпермаркети, магазини.

  Встановлення може використовуватися в приміщеннях, які призначені для розміщення комп’ютерних систем та допоміжного обладнання, серверних і телефонних станціях. Часто чиллер-фанкойл вибирають для великого будинку або багатокімнатної квартири.

  Як правильно вибрати та придбати систему чилер-фанкойл

  Рекомендоване обладнання

  Технологія чилер-фанкойл дозволяє забезпечити комфортні умови одночасно в декількох приміщеннях. Назвемо основні технічні показники, які потрібно брати до уваги, якщо планується купити чилер-фанкойл:

  • потужність агрегату, тобто його здатність виробляти холод;
  • рівень шуму при роботі установки;
  • енергетичні витрати;
  • наявність автоматичного управління;
  • екологічність і безпеку експлуатації;
  • розміри обладнання і площа, виділена для монтажу.

  У вартість кліматичної установки входять кілька складових. На ціну вплинуть як технічні параметри, так і торгова марка. Після оцінки всіх параметрів і розрахунку потрібної потужності, можна вибрати підходящий варіант чилера не тільки по продуктивності, але і ціною, в яку входить і вартість техобслуговування.

  У продажу представлено безліч різних брендів, які виробляють як чилери так і фанкойли. Своїми силами підібрати таку техніку вкрай складно. Для оптимального вибору обладнання необхідні професійні навички та досвід, тому бажано звертатися за допомогою до професіоналів.

  Наші фахівці точно підберуть вам обладнання для системи чиллер-фанкойл під ваш об’єкт. Ціна на системи чиллер-фанкойл буде як у виробника, оскільки ми є офіційним дилером даної продукції в Україні. Залишайте ваші запити і ми в найкоротші терміни надамо всю необхідну інформацію.

  Отримати точний підбір обладнання та консультацію: