Про важливість сертифікації Eurovent і EcoDesign

Одним з основних органів сертифікації в Європі є Eurovent Certita Certification. Орган Eurovent Certita Certification впровадив і контролює 41 програму сертифікації, схеми яких створені з урахуванням потреб клієнтів і виробників, що працюють на світових ринках. Сертифікаційні програми ЕСС створені з метою об’єднання критеріїв якості, висунутого до обладнання. ЕСС видає сертифікати на кліматичне та холодильне обладнання, підтверджуючи тим самим відповідність параметрів обладнання нормативним вимогам. Наявність сертифіката Eurovent гарантує, що купується покупцем обладнання (що забезпечує охолодження і кондиціонування повітря), його технологічні і технічні характеристики відповідають міжнародним і європейським стандартам.

На кінцевий результат сертифікації виробник обладнання впливати не може, оскільки експертиза повністю незалежна. Для проходження сертифікації виробники відправляють свої моделі з технічною документацією. Сертифікат видається після ретельної перевірки. Кліматичне обладнання поставляється споживачам в упаковці, на якій символ сертифікації Eurovent присутній в обов’язковому порядку. Наявність логотипа дозволяє покупцям бути впевненими у високих технічних і експлуатаційних характеристиках оснащення.

чилери для охолодження рідини

Переваги сертифікації Eurovent

Наявність сертифіката Eurovent значно полегшує підбір обладнання з урахуванням конкретних умов застосування. Серед переваг придбання обладнання з сертифікатом слід зазначити:

 • можливість швидко і без труднощів підібрати енергоефективний продукт;
 • можливість уникнути непотрібних ризиків;
 • можливість швидкого підбору обладнання з певними характеристиками.

Забудовники і власники будівель за умови використання сертифікованого обладнання можуть бути впевнені в надійності та енергоефективності систем кондиціонування, а також:

 • в невеликих витратах на технічне обслуговування і ремонт;
 • в невеликих витратах на оплату електроенергії;
 • відповідно вартості обладнання якістю і функціоналу.

Особливості сертифіката Eurovent

Визначається клас енергоефективності кліматичного обладнання з урахуванням наступних технічних параметрів:

 • швидкості потоку повітря через агрегат;
 • питомої споживаної потужності;
 • коефіцієнта температурної ефективності;
 • стандартної зовнішньої температури сертифікації

Визначення класу енергоефективності обладнання та сертифікація Eurovent здійснюється на добровільних засадах.

Обов’язкова сертифікація продукції в Україні

В Україні прийняті 2 види сертифікації – обов’язкова сертифікація і добровільна сертифікація. Відповідно до законів України, обов’язковій сертифікації підлягає обладнання імпортного та вітчизняного виробництва. У зв’язку з активною євроінтеграцією і прийняттям технічних регламентів перелік товарів, які підлягають обов’язковій сертифікації, змінюється. Сертифікації підлягає обладнання, в документах якого є вимога щодо пожежної безпеки. Згідно з українським законодавством, регламентовану законом процедуру сертифікації мають право виконувати виключно акредитовані органи.

Для того щоб обладнання отримало сертифікат, воно повинно:

 • відповідати нормативним документам, зафіксованим законодавчо;
 • відповідати вимогам, зазначеним в переліку;
 • відповідати санітарно-епідеміологічним нормам;
 • мати відповідну конструкторську і технологічну документацію;
 • пройти випробування або обстеження.

В даний час сертифікація в Україні може бути проведена з обстеженням виробництва або з сертифікацією виробництва.

Яка продукція підлягає сертифікації

З 2016 року в Україні почав діяти закон, що забезпечував перехід на прийняту в Європі модель оцінки відповідності технічних і експлуатаційних характеристик обладнання заявленим виробниками. В даний час декларування на відповідність технічним регламентам є обов’язковою. Перелік продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації, визначено законодавчо в спеціальному документі, в якому також вказано список колов УКТЗЕД,

Обов’язковій сертифікації підлягає продукція, до якої висуваються високі вимоги щодо безпеки для навколишнього середовища і для споживачів, а також продукція, призначена для фіксації небезпечних для людини чинників.

Отримати більше інформації про Перелік продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації, можна на офіційному сайті або на спеціалізованих сайтах.

Кліматичне обладнання підлягає обов’язковій сертифікації в акредитованих компаніях. Сертифікат відповідності технічним регламентам видається виключно після проходження обладнанням реальних випробувань в акредитованих лабораторіях. Якщо результат випробувань позитивний, то обладнання отримує сертифікат відповідності технічним регламентам і європейським або міжнародним стандартам. Однією з цілей сертифікації кліматичного обладнання є захист навколишнього середовища. Наносять сертифікаційні знаки безпосередньо на обладнання або на упаковку.

Особливості добровільної сертифікації в Україні

Система УкрСЕПРО проводить добровільну сертифікацію на основі нормативних документів, що визначають прийняті в Україні вимоги безпеки. Наявність сертифіката, отриманого добровільно, забезпечує високу конкурентоспроможність продукції, сприяє активному впровадженню брендової продукції на ринку України, а також відкриває можливість виробникові брати участь в тендерних конкурсах,

Процедура добровільної сертифікації передбачає відповідність продукції наступним нормативам:

 • порядок контролю якості;
 • норми українського законодавства;
 • встановлені в Україні держстандарти;
 • вимоги до охорони процесу праці;
 • норми охорони навколишнього середовища.

Добровільна сертифікація можлива для виробленої або продукції, що ввозиться, яка з тих чи інших причин не пройшла процедуру обов’язкової сертифікації. Наявність сертифіката дозволяє виробнику нарощувати обсяги продукції і конкурувати на ринку. Заявник на отримання сертифіката особисто вказує параметри, за якими продукція повинна пройти перевірку.

Наявність добровільного сертифіката відповідності забезпечує наступні переваги:

 • можливість спростити просування продукції на ринку;
 • підвищити привабливість продукції;
 • донести до споживачів інформацію про корисність і високу якість продукції.

Розширення кола покупців сприяє підвищенню прибутків і, в свою чергу, забезпечує розвиток підприємства.

Про сертифікати EcoDesign

У країнах Євросоюзу Екодизайн (EcoDesign) став новою концепцією, метою якої є підвищення зацікавленості споживачів у енергоефективності та екологічної безпеки обладнання різного призначення, в тому числі кліматичного обладнання. Згідно з нормами концепції, виробники повинні наносити на вироби або упаковки виробів інформацію щодо енергоефффектівності продуктів і екологічних характеристик. Кліматичне обладнання, а також різні види побутової техніки, електроприладів та ін. Підлягають сертифікації EcoDesign. Наявність сертифіката Екодизайн (екологічний дизайн) дозволяє покупцям бути впевненими в економічності купованого і використовуваного обладнання, а також у відсутності шкідливого впливу на здоров’я людей і на навколишнє середовище.

При проходженні сертифікації Екодизайн враховуються фактори впливу готового продукту на навколишнє середовище протягом життєвого циклу:

 • сировину, матеріали виробництва;
 • виробничі технології;
 • особливості використовуваної упаковки, доставки товарів до місця призначення, реалізації, експлуатації протягом усього періоду, утилізації.

Директива по екодизайну встановлює вимоги, які в обов’язковому порядку застосовуються по відношенню до деяких продуктів, забезпечуючи можливість обладнанню та інших виробів бути безпечними для споживачів без втрати функціональності та корисності.

Використання EcoDesign

Концепція EcoDesign впливає на багато аспектів життєдіяльності людини. Збільшення парникових викидів і CO₂ стали причиною того, що проектувальники обладнання почали більш усвідомлено підходити до розробки пристроїв, приділяючи увагу всім аспектам: від матеріалів виготовлення до технологій виробництва. Енергоефективність є одним з найважливіших аспектів концепції Екодизайн.

Серед прикладів використання EcoDesign слід вказати:

 • використання місцевої сировини як менш дорогий і більш екологічний варіант завдяки відсутності необхідності в транспортуванні сировини і готової продукції;
 • рециркуляція і переробка матеріалів і компонентів, що дозволяє не тільки значно знизити витрати на виробництво устаткування, але і зберегти навколишнє середовище;
 • використання реціркуліруемая води як спосіб уникнути необхідності в розтраті чистої води на різні потреби;
 • сонячна енергетика і розробка продуктів, виробництво, використання обладнання, що працює на альтернативної енергії як спосіб споживання централізованої електроенергії;
 • використання геотермальної енергії, вітрових турбін, біомаси та ін .;
 • будівництво будівель з пасивними енергетичними системами (біоклиматичних будівель);
 • використання перероблених матеріалів в декорі і дизайні інтер’єрів;
 • використання перероблених матеріалів при виробництві кліматичного обладнання.

Оцінка відповідності

Директива 2009/125 / ЄС охоплює продукцію, яка впливає на енергоспоживання, включаючи обладнання, що забезпечує генерування, передачу і вимірювання енергії. Кліматичне обладнання належить до пріоритетних видів продукції. Екологічні аспекти оцінюються на кожному етапі виробництва обладнання, забезпечуючи споживачам можливість повністю володіти інформацією про охорону довкілля, енергоефективності обладнання. При оцінці відповідності кліматичного обладнання стандартам сертифіката EcoDesign враховуються:

 • прогнозовані споживання енергії, матеріалів та ін .;
 • прогнозована кількість небезпечних і небезпечних відходів;
 • можливість повторного використання, рекуперації та утилізації матеріалів і енергії з урахуванням Директиви 2002/96 / ЄС;
 • використання речовин, які визначаються як небезпечні для навколишнього середовища і для здоров’я;
 • зазначений термін експлуатації, ремонтопридатність і можливість модернізації;
 • викиди в атмосферу в процесі експлуатації;
 • викиди в воду і в грунт в процесі експлуатації і по її закінченні.

Для різних видів техніки передбачені різні види маркувань, які проставляються з урахуванням кількості кВт, використовуваних обладнанням під час роботи. Оцінка відповідності дозволяє значно знизити вплив на навколишнє середовище.

Перспективи для кліматичної промисловості

Сертифікація кліматичного обладнання значно розширює сферу застосування різних видів техніки і дозволяє виробляти кліматичні установки і обладнання, характеристики і яких максимально відповідають умовам експлуатації. В цілому сертифікації Eurovent і Екодизайн сприяють не тільки поліпшенню умов життя для громадян, а й позитивно впливають на стан навколишнього середовища.

Замовити консультацію