Припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією і її види

Сучасні системи кондиціонування здатні одночасно вирішувати кілька завдань. Функціональна приточно-витяжна вентиляція з рекуперацією виконує не тільки подачу свіжого повітря і відведення використаних мас, а й використовує тепло останніх для підігріву. Тим самим досягається значна економія витрат власників будівлі на опалення приміщення.

Суть припливно-витяжної системи з функцією рекуперації

У приміщеннях виробничого і побутового призначення широко застосовуються припливні і витяжні системи кондиціонування повітря. Окремі види обладнання поєднують в собі обидві функції і використовуються на тих видах об’єктів, де це допускається проектною документацією.

Встановлена ​​припливно витяжна вентиляція з рекуперацією тепла відноситься до найбільш сучасним і функціональним видам систем. Комплектація дозволяє вирішувати наступні завдання:

  • забезпечення припливу повітря – паркан і подача свіжих мас із здійсненням фільтрації та очищення від зайвих домішок, підігрівом і поширенням по всьому приміщенню;
  • відведення відпрацьованого повітря – збір використаних повітряних мас і виведення їх на вулицю з попередніми пропусканням через рекуператор.

Так як з будівлі виводяться теплі потоки, що нагрівають в процесі знаходження в приміщенні, робота рекуператора зводиться до використання накопиченого тепла для підігріву нових надходять повітряних мас. Технологічне обладнання дозволяє використовувати до 90% теплової енергії відпрацювання. Обидва потоки повітря рухаються паралельно, без змішування – це знижує до мінімуму ризик потрапляння насиченого вуглекислим газом повітря в надходять свіжі маси. З огляду на високий показник застосовуваного кількості енергії на обігрів, установка дозволяє власникам приміщення відмовитися від додаткового монтажу теплої підлоги і радіаторів. Забираючи більшу частину тепла від виведених потоків, вона одночасно охолоджує відпрацьовані маси. Подібна припливно витяжна вентиляція з підігрівом зводить до мінімуму енерговитрати керівництва організації.

припливні системи вентиляції промислові

Типи рекуператорів і їх особливості

Встановлюється приточно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла, ціна на яку залежить від обраної комплектації, на різних об’єктах – в торгових центрах і великих готелях, виробничих будівлях і цехах, спортивних клубах і залах для фітнесу. Їх застосування вважається оптимальним рішенням, що дозволяє розумно економити значні кошти на підігрів і охолодження в будь-який час року.

Залежно від особливостей установок розрізняють роторні та пластинчасті рекуператори. У роторному потоки відпрацьованого повітря проходять крізь гофровані шари пластин з алюмінію, нагріваючи його. Після виведення відпрацювання в барабан потрапляють припливні маси, які забирають накопичене тепло і нагріваються. У пластинчастому комплексі алюмінієві пластини поділяють обидва потоки, які проходять по окремих каналах без змішування і ризику розмноження бактерій. Тепло надходить повітрю передається по розділяє пластин.

У обох видів систем присутні свої позитивні особливості:

  • до переваг роторного відносяться ефективна рекуперація при компактних розмірах установки, простота управління;
  • до переваг пластинчастого зараховують відсутність необхідності в енерговитратах, неприпустимість змішування потоків і високу продуктивність.

Серед недоліків систем відзначають наступні:

  • роторні установки – вимагають наявність джерела електроенергії, обидві частини повинні розміщуватися в безпосередній близькості і допускають ризик потрапляння відпрацьованих мас в надходять;
  • пластинчасті комплекси – відрізняються великими габаритами елементів, які вимагають достатнього місця для монтажу.

При виборі конкретного виду установки враховуються пред’являються до системи вентиляції вимоги, особливості проекту і інженерні характеристики приміщення.

припливно витяжні установки з рекуперацією тепла

Де замовити обладнання?

Якщо вас цікавить припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла – купити необхідне обладнання з доставкою на об’єкт, можна звернувшись в нашу компанію. Досвідчені фахівці підберуть оптимальну комплектацію, виходячи з вашого проекту і побажань. Для замовлення досить залишити заявку на сайті або зв’язатися з консультантами будь-яким зручним способом.

Отримати точний підбір обладнання та консультацію: