Припливно-витяжні установки з рекуператором – принцип роботи та переваги

Будь-яка приточно-витяжна установка з рекуперацією тепла – це спеціалізована установка компактних розмірів, все елементи якої розташовуються в одному корпусі, оснащеному якісної шумоізоляцією. Головною особливістю таких приладів є наявність рекуператора, за допомогою якого припливне повітря нагрівається теплом витяжного повітря з приміщень. Таким чином забезпечується додаткова економія енергії. Подібні установки коштують трохи дорожче, крім того, важливо враховувати, що в процесі монтажу доведеться встановлювати додаткові патрубки. Втім, все це з лишком компенсується зручністю експлуатації.

Елементи припливно-витяжних установок з рекуператором

До складу будь-якої припливно-витяжної установки входять такі основні елементи, як:

 • припливний і витяжний вентилятори;
 • нагрівачі, які можуть бути в водяними, фреоновими або електричними;
 • охолоджувачі – фреонові або водяні;
 • фільтри для обробки витяжного і припливного повітря;
 • реле і датчики;
 • корпус зі звукоізоляцією.

припливно витяжні установки з рекуперацією тепла

Припливно-витяжні установки з рекуперацією тепла: функції і призначення

Одна з основних ролей припливно-витяжної установки відводиться вентилятору, з його допомогою забезпечується приплив свіжого повітря ззовні і висновок вже відпрацьованого з приміщення назовні. Тільки таким чином можна забезпечити повноцінний комфорт і постійна присутність про повітрі належного обсягу кисню, такого необхідного кожному живому організму, будь то людина або тварина.

Важливо також, щоб процес виведення відпрацьованого теплого повітря, насиченого вуглекислим газом, був налагоджений максимально чітко, в іншому випадку ефективність приладу можна ставити під сумнів.

В сучасних припливно-витяжних установках з рекуперацією функції припливу і витяжки працюють в один і той же час, що тільки підвищує продуктивність приладу.

Додаткові компактні припливно-витяжні установки з рекуперацією тепла мають на увазі використання нагрівачів, які доводять до потрібної температури повітря, що надходить в приміщення зовні. Попередньо він проводиться через калорифери, де і нагрівається до потрібного рівня.

Очищення припливного повітря

Ця функція також необхідна, так як повітря повинен бути свіжим і не представляють будь-якої небезпеки. У подібних установках застосовуються фільтри, за допомогою яких з робітничого середовища видаляється пил і мікрочастинки забруднень, що потрапляють з вулиці. При необхідності, у міру вироблення ресурсу, такі пристосування можна з легкістю замінити своїми силами.

Пристрої автоматики

Такі доповнення потрібні для того, щоб спростити експлуатацію припливно-витяжної установки. До їх числа відносяться:

 • датчики, що демонструють відносну вологість в приміщенні;
 • спеціальні таймери налаштування параметрів;
 • регулятори швидкості обертання лопатей вентилятора і ін.

Подібне оснащення спрощує і робить більш ефективною роботу припливно-витяжної вентиляції.

Безшумна робота

Установки виконуються конструктивно із застосуванням спеціальних звукопоглинальних матеріалів, завдяки чому робота пристрою в цілому стає практично безшумною, а тому його можна використовувати навіть в таких приміщеннях, як спальні або дитячі кімнати.

Рекуперація тепла

Багато споживачів вважають за краще вибирати припливно-витяжні установки з рекуператором для того, щоб заощадити. З їх допомогою тепло того повітря, який відпрацював і видаляється  з приміщення, використовується для підігріву того, що надходить ззовні, для чого використовуються спеціальні теплообмінники. Таким чином зменшуються витрати на нагрів вентиляційного повітря.

як відбувається рекуперація тепла

Як показує практика, на сьогоднішній день припливно-витяжні системи використовуються як для великих приміщень громадського призначення, так і в заміських будинках, котеджах, квартирах і приватних басейнах, ефективність теплоустраненія з їх допомогою досягає 85%, в залежності від конкретної моделі, завдяки чому практично вдвічі зменшуються експлуатаційні витрати на нагрів зовнішнього повітря.

Переваги припливно-витяжної установки з рекуперацією тепла

Виробники подібних установок істотно полегшують споживачам життя тим, що постачають вже готові з ретельно підібраними і налаштованими елементами, працездатність яких ретельно протестована.

Власникові нової вентиляції подібного типу не потрібно займатися її пусконалагодженням, навіть якщо установка такої системи здійснюється в будинку, де ремонт вже виконано, то її розміщення нічого не порушить.

До числа переваг припливно-витяжних установок також можна віднести:

 • Компактність розмірів і мобільність, що забезпечується завдяки тому, що всі елементи конструкції зібрані в єдиний корпус. Монтувати їх можна в будь-якому приміщенні, незалежно від його призначення, таким чином істотно спрощується експлуатація установки і обслуговування в процесі роботи.
 • Низький рівень шуму. Дане гідність забезпечується завдяки використанню шумоізоліровать корпусу. Таким чином припливна установка з рекуперацією може бути при необхідності розміщена навіть в самому приміщенні.
 • Оперативність і простота монтажу та обслуговування.
 • Можливість рекуперації енергії. Ця функція дозволяє скоротити витрати на експлуатацію конструкції, так як тепло повітря, який вже відпрацьований, утилізується і застосовується як джерело енергії.

Вибір припливно-витяжної установки – на що звернути увагу

В процесі вибору подібних пристроїв необхідно звернути увагу на певні критерії. Першим є потужність, краще купувати моделі, завдяки яким подача повітря буде максимальною. Таким чином можна обслуговувати приміщення будь-яких розмірів і застосовувати витяжні установки навіть в промислових масштабах.

Ще один показник, що впливає на вибір припливно-витяжної установки з рекуператором – тип рекуператора, від чого напряму залежить ефективність останнього.

Варіативність розміщення також має значення. Сучасні магазини пропонують горизонтальні, вертикальні і підвісні зразки, підбирати які потрібно в залежності від передбачуваного місця установки.

Також рекомендується звернути увагу на наявність додаткових можливостей, за допомогою такого обладнання можна регулювати рівень вологості і самостійно встановлювати потрібну ступінь фільтрації.

Де купити припливно-витяжну установку з рекуператором?

У нашому каталозі пропонується одночасно кілька лінійок установок припливно-витяжної типу, розцінки на які варіюються в досить широкому діапазоні в залежності від обраних критеріїв. Наші співробітники завжди допоможуть вибрати оптимальне обладнання за привабливою ціною з урахуванням того приміщення, в якому його належить використовувати.

Наші фахівці можуть допомогти підібрати обладнання за Вашим проектом: