Перш ніж розібратися в тому, що таке примусова вентиляція, потрібно детальніше розглянути процес циркуляції повітря. Спочатку останній нагрівається, потім – втрачає щільність і під дією закону Архімеда – піднімається нагору.
Завдяки описаної послідовності літають, зокрема, дитячі повітряні кулі. Повітря з простору з більш високими показниками тиску потрапляє в нижню частину приміщення, де значення «P» дещо менше. Власне, це і сприяє появі вітру.
На основі аналогічного принципу діє і примусова вентиляція, що формує області з низьким тиском, які сприяють переміщенню повітря у напрямку з вулиці в приміщення і назад.
Майже в будь-якому об’єкті житлового призначення встановлюється «витяжка», яка зазвичай тягнеться від нижньої частини будівлі і до самого даху. У заміському будинку роль витяжки виконує пічна труба. Якщо квартир в будинку – багато, то з кожної повітря усувається по витяжним каналах, об’єднаним в труби більш значних обсягів.
Про причини появи вітру та їх зв’язок з вентиляцією
Безумовно, між примусовою вентиляцією будинку і природною є велика різниця. В останньому випадку нагріте брудне повітря піднімається нагору і, в кінцевому рахунку, потрапляє на вулицю, в область над дахом. У приміщенні утворюється простір з мінімальними значеннями тиску. Сюди й проникає повітря з боку вулиці. Як канали виступають відкриті вікна, балкони, лоджії і т.д.
Тим не менш, примусова вентиляція в приміщенні все одно необхідна. Справа в тому, що природна циркуляція повітря часто не гарантує потрібний результат, що відбувається, наприклад, тоді:
- коли вікна в будинку абсолютно герметичні, зроблені з пластика і тому повітря з зовнішнього боку через них не може проникнути в приміщення. Кисень з кімнати, в свою чергу, потрапляє в витяжку. Всередину проникає повітря з під’їзду або суміжних приміщень, але поліпшення стану мікроклімату це не сприяє;
- недоліки робочих привели до промерзання під’їзду і витяжної труби в холодний сезон року. Як наслідок, повітря в ній менше нагрівається і повільніше піднімається. Витяжка в області з мінімальними значеннями тиску і мобілізація повітряних мас відсутні, у зв’язку з чим немає і необхідного припливу;
- очистка вентиляційних каналів давно не проводилася, що призвело до їх засмічення. Просвіт труб скоротився, повітрю стало важче проходити, що і призвело до «погіршення витяжки»;
сильний вітер направляє повітря назад, в витяжну трубу, де він в результаті «застряє», а тиск – піднімається, тому «брудний кисень» не здатний потрапити назад, в приміщення.
Загалом, ефективність природної циркуляції залежить від цілого ряду чинників, починаючи від погоди і закінчуючи станом вікон. Тоді як установка примусової вентиляції і її подальша робота визначаються не законом Архімеда, а потужністю «вертушки».
Встановили систему примусової вентиляції в будинку з потужною «вертушкою» – і в квартирі завжди буде чисто і свіжо!
У яких випадках потрібна примусова вентиляція?
Традиційно примусова вентиляція в будинку монтується, якщо не функціонує природна.
«Симптоми», що вказують на необхідність застосування вентилятора – це відсутність проникнення повітря в приміщення, його очищення і виходу назовні. Як «лікування» рекомендується примусова вентиляція в приватному будинку – припливно-витяжна установка з рекуперацією, зі спеціальним Нера-фільтром.
Припливна вентиляція
Буває центральної і компактною. Центральна примусова вентиляція – це ситуація, коли повітря поширюється на всю квартиру повністю. Мінус полягає в тому, що для використання потрібен великий обсяг вільного простору і значний бюджет. Компактний варіант розрахований лише на одну кімнату, коштує дешевше і не потребує значної площі (за форматом аналогічна кондиціонеру).
Центральна припливна система примусової вентиляції (ПВУ) являє собою коробку з металу значних розмірів, з якої в різні боки стирчать труби. Як правило, монтується в недоступному місці, наприклад, за вікном або в горищному приміщенні. По одній трубі повітря проходить зовні в вентиляцію. А по решті – з вентиляції йде в кожну з кімнат.
Роль центральної установки часто виконує не тільки ПВУ, а й примусова припливно витяжна вентиляція, в якій одні канали служать для проникнення повітря всередину, а решта – для його виходу назовні. Головний елемент в представленій конструкції – згадана в попередньому абзаці коробка з металу, де розміщується Струмінь повітря пристрій з високим рівнем потужності.
Переваги центральної вентиляції
- безшумна робота;
- гідна продуктивність.
Протягом години вона здатна залучити сотні кубометрів чистого повітря, якого з надлишком вистачає на всю квартиру цілком.
Недоліки
- складність встановлення;
- значний формат.
Як правило, примусова вентиляція в багатоквартирному будинку монтується на балкон, або в простір за вікном за допомогою відповідного кронштейна. Повітроводи розташовуються відразу за стелею навісного типу. Щоб не виникало проблем з розміщенням труб, конструкцію слід опустити на 10-20 см.
Приваблива з естетичної точки зору установка примусової вентиляції можлива лише в процесі капремонту, коли остання входить до складу проекту будинку. По закінченню реконструкції приміщень хороший монтаж вже абсолютно нереальний. Справа в тому, що тільки прокладання повітропроводів призводить до витрат у вигляді великої кількості будівельного мотлоху і появи дірок в поверхні стін.
- припливна вентиляція – спрямована на забезпечення примусового припливу повітря зовні;
- витяжна – передбачає усунення старого повітря механічним шляхом;
- припливно-витяжна – надходження і видалення повітря відбувається штучним шляхом.
Проектування примусової вентиляції в приватному будинку, ціна якої досить демократична, ділиться на кілька послідовних стадій:
- створення проекту або відповідної схеми монтажу;
- формування заключній концепції готового проекту, в якому вже все підраховано відповідно до актуальних стандартами, затверджені схеми розводки воздуховодов, є місця під монтаж устаткування та всі інші деталі вентиляції;
- терміни монтажу і ціна примусової вентиляції обговорюються з замовником;
- умови монтажу і все стадії виконання робіт обговорюються і затверджуються (в бесіді беруть участь клієнт, проектувальник і виконроб), призначається календарна дата пуско-налагодження обладнання, складається офіційний договір.
Де придбати?
Якщо вам вже зараз потрібна примусова вентиляція, купити її краще у постачальника з бездоганною репутацією! Ми займаємося постачанням профільної продукції під готові проекти. Ці проекти нам надають партнери і клієнти для подальшого грамотного підбору обладнання та проведення безкоштовних консультацій.
Навіть в разі відсутності проекту ви все одно можете звернутися до нас – і ми порадимо відповідну за територіальним принципом проектно-монтажну або будівельну компанію, кваліфікованого партнера нашої фірми, який добре знайомий з застосовуваним в роботі обладнанням!
Новий партнер відповідає за фактичну реалізацію проекту, а ми відповідно – за своєчасну поставку обладнання! Необхідні контакти вказані на сайті, або ви можете залишити заявку і дочекатися дзвінка від консультанта.
Отримати безкоштовно підбір обладнання та консультацію: