Принцип роботи і значення руфтопів

Руфтоп – це не що інше, як дахової кондиціонер, по конструкції і принципу дії нагадує холодильну камеру. Уже за визначенням зрозуміло, що руфтопи призначені для установки на дахах будівель, незалежно від їх типу, і можуть виконувати функції вентиляції і кондиціонера в будівлях, що мають велику площу, головне, щоб всі вони розташовувалися під одним дахом.

Основне призначення руфтопів – це вентиляція, охолодження і нагрівання повітря, що надходить в приміщення ззовні. Додатковою функцією є можливість підвищення якісних характеристик повітря за допомогою систем фільтрації, які забезпечують повноцінне очищення того повітря, що надходить з вулиці.

промислові дахові кондиціонери

Принцип работи руфтопа

Руфтоп, по суті, є різновидом звичайного кондиціонера, а тому в його конструкцію входять компресор, система вентиляторів, конденсатор і випарник. Для того щоб забезпечити повноцінне додаткове вентилювання і обігрів приміщення, його ще на виробництві можуть додатково оснастити електричним калорифером, як робоче середовище в якому використовується вода, а також змішувачами – камерами, призначеними для забезпечення рециркуляції повітря.

Працює такий пристрій наступним чином: через повітрозабірні грати направляється повітря з вулиці, в той же час з приміщення в змішувальну камеру передається рециркуляційна повітряна маса, в результаті вони перемішуються один з одним. Далі регулюється співвідношення відпрацьованих і свіжих повітряних мас за допомогою зміни положення заслінок.

На виході отримана суміш пропускається через спеціальні фільтри, після чого подається на теплообмінник – на випарник або конденсатор. У зимовий період для того, щоб обігріти повітря, використовується додатково секція нагріву в залежності від конструкції приладу.

Крізь розподільну систему повітропроводів оброблений таким чином повітря доставляється в приміщення, а додатково встановлений вентилятор за допомогою зовнішнього повітря охолоджує конденсатор до потрібного рівня.

Чому дахової кондиціонер краще в багатьох випадках

Обладнання даного типу є моноблоковим, для нього не потрібно прокладати фреоновий трубопровід, що скорочує витрати на пусконалагоджувальні роботи. Холодоагентом руфтопи заправлені спочатку, ще на виробництві, а тому вважаються екологічно безпечними і демонструють підвищену енергоефективність. До числа основних переваг таких приладів можна віднести:

 • оснащеність надійними компресорами;
 • єдність конструкції;
 • можливість забору і роздачі повітря в двох напрямках;
 • можливість зміни напрямку повітря за допомогою перевстановлення вентилятора;
 • можливість регулювати витрату повітря;
 • контроль функціонування завдяки наявності проводу на мікропроцесорній системі управління.

Таке обладнання відрізняється компактними розмірами демонструє в процесі експлуатації підвищену надійність і економічність. Єдина система регулювання дозволяє в автоматичному режимі регулювати певні особливості роботи в тому випадку, якщо вимоги до поточної температурі змінюються.

Рекомендоване обладнання

Монтаж руфтопів

Моноблочна конструкція забезпечує простоту установки і подальшого обслуговування подібних систем. Їх можна встановлювати на дахах будь-якого типу, на стінках, і навіть на фундаменті, в безпосередній близькості з будівлею. В процесі монтажу важливо враховувати наявність повітряного охолодження конденсатора, якому слід забезпечити безперешкодний підведення і висновок повітря, виключаючи ймовірність попадання його з виходу на вхід вентилятора.

Основними етапами установки є:

 • безпосередньо монтаж кондиціонерів;
 • монтаж повітропроводів;
 • монтаж дренажної лінії;
 • заправка холодоагенту.
 • де купити руфтоп в Украині.

В ідеалі купувати обладнання даного типу слід тільки у перевірених постачальників, віддаючи перевагу якісній техніці, яка здатна служити протягом тривалого терміну. Наша компанія поставляє продукцію італійських виробників і пропонує найпривабливіші ціни на подібні установки. Наш сервіс поширюється на територію всієї України, ми пропонуємо не тільки Кращий вибір і оперативну доставку, а й кваліфіковані консультаційні послуги фахівців, які допоможуть підібрати саме те обладнання, яке підходить конкретному споживачеві.

Наші фахівці можуть допомогти підібрати обладнання за Вашим проектом: