VRF системи кондиціонування представлені комплексами універсального типу, призначеними для експлуатації в великих приміщеннях, як житлового, так і громадського призначення. Головна їхня особливість полягає в здатності працювати в один і той же час на охолодження і нагрівання. Стандартна модель цілком підходить для приміщення, обсяг якого становить від 150 до 500 кубічних метрів. І якщо розглядати аналогічну систему, придбану за середньоринковою ціною, то, швидше за все, її конструкція не буде включати додаткові вентиляційні блоки. Це означає, що всі кліматичні параметри забезпечені не будуть, а тому краще спочатку зробити вибір на користь більш складної системи, яка дозволяє комплексно вирішувати одну глобальну задачу і з часом все одно окупить свою завищену вартість.
VRF система кондиціонування відноситься до числа мультізональних, з її допомогою можна організувати індивідуальні температурні зони в кожному конкретному приміщенні окремого будинку, що може бути актуально для певних бізнес-проектів.
Особливості експлуатації мультизонального кондиціонера
VRF системи, в залежності від виробника, відрізняються один від одного варіативністю управління. Широкий вибір представленого на сучасному ринку кліматичного обладнання дозволяє підібрати підходящий варіант в залежності від необхідних функцій і зручності користувача. Якщо розглядати принцип роботи системи управління мультизональної кондиціонера, то варто відзначити, що він відрізняється простотою. Прилад розпізнає сигнали, які програмуються завчасно, а також ті, що надходять ззовні. Далі в автоматичному порядку підбирається відповідний режим роботи, який координується з заданими параметрами і регулюється таким чином, щоб енергоспоживання було оптимальним. Для різних приміщень можна підібрати кліматичний режим, використовуючи для цієї мети панель або ПДУ. Потужність компресора, встановленого в зовнішньому блоці, залежить від того, скільки одночасно включено приладів. Регулюється даний показник за допомогою системи управління, що функціонує на автоматі, що дозволяє змінити втручання користувача на цьому етапі.
Як влаштовані VRF системи сучасного типу
За допомогою кліматичної техніки даного типу одночасно можна підключати до одного зовнішнього, основного блоку, внутрішні модулі в кількості декількох десятків.
Зовнішні блоки
Зовнішній вигляд і розміри зовнішніх блоків залежать від того, наскільки потужним повинно бути дане обладнання. Якщо мова йде про малопотужних блоках, то вони більше схожі з аналогічними елементами спліт-систем. Окремі моделі мультізональних кондиціонерів в висоту досягають 2 метрів – як правило, вони відрізняються значною потужністю. При цьому кілька блоків системи кондиціонування можна без особливих зусиль об’єднати в єдину керовану мережу. Зовнішній модуль можна традиційно розмістити на фасаді або на даху будівлі, для цієї мети багато обладнають спеціальні ніші або використовують балкон.
Внутрішні блоки
Такі модулі не відрізняються від аналогічних приладів мульти-спліт систем. Потужність їх може варіюватися в залежності від того, в якому приміщенні має бути використовувати конкретний блок.
Трубопроводи
Холодоагент в таких системах циркулює одночасно по декількох центральних трубах. Одна з них використовується для того, щоб транспортувати робоче середовище з внутрішніх блоків до зовнішнього. Якщо мова йде про двотрубному обладнанні, то всі модулі одночасно працюють на нагрівання та охолодження. Для трёхтрубних же характерна наявність двох магістралей, які використовуються для повернення фреону. Одна з них використовується для того, щоб поставляти холодоагент в рідкій формі, а інша транспортує його газоподібним. Подібні конструктивні особливості дозволяють внутрішнім блокам забезпечити незалежну експлуатацію в різних режимах.
Системи управління
Вимірювання температури всередині приміщення здійснюється автоматично, за допомогою зіставлення з тією величиною, яку спочатку задав користувач.
Електричні кабелі
З їх допомогою утворюється особлива замкнута мережа, також вони використовуються для з’єднання модулів між собою.
Переваги мультізональних кондиціонерів
Таке обладнання найчастіше використовується в банківських, офісних, торгових і адміністративних будівлях. Подібна затребуваність в бізнесі пояснюється безліччю переваг, які цілком виправдовують високі розцінки на такі системи і досить швидко їх окупають. До їх числа відносяться:
- Виняткова гнучкість експлуатації, що забезпечується завдяки можливості використовувати кожен внутрішній модуль окремо за допомогою індивідуального регулювання.
Простота монтажу за рахунок незначної маси внутрішніх блоків. Для того щоб система кондиціонування функціонувала без нарікань, досить скористатися послугами декількох фахівців, що мають належну кваліфікацію. - Можливість використовувати різні модифікації, які підключаються внутрішніх блоків. Один від одного вони відрізняються зовні і за ступенем продуктивності, також конкретні моделі можна підібрати з урахуванням певних особливостей приміщення.
- Економічність експлуатації, яка виправдовує високу вартість обладнання та установки.
- Можливість точно дозувати фреон, який використовується в якості холодоагенту. Для цієї мети використовується електронне регулювання, і в результаті задана користувачем температура підтримується максимально точно.
- Можливість суміщення модифікації систем кондиціонування.
- Можливість розміщення даної системи кондиціонування з вентиляційним блоком, для чого достатньо просто підключити вентиляцію припливно-витяжної типу, яка може працювати в трьох режимах, перезапуск, здійснюючи повноцінний теплообмін і налаштовуючись на автоматичну роботу.
- Можливість інтегрувати інтелектуальну систему будови, яка діє на базі особливого програмного забезпечення. Таким чином можна контролювати, планувати і управляти кожним модулем окремо і всією системою разом. В результаті експлуатація оптимізується по максимуму, а отже, електроенергія не витрачається просто так.
Де застосовують VRF системи
Мультизональними обладнання може повноцінно охолоджувати або нагрівати повітря в приміщеннях, що мають значну площу в кілька сотень квадратних метрів. Такі системи експлуатуються навіть при температурі до -20C, в залежності від того, яку саме модель вибере користувач. На даний момент такі кліматичні системи повсюдно встановлюють в приміщеннях нежитлового типу, що характеризуються великою прохідністю. Подібна затребуваність обумовлена тим комфортом, який можна забезпечити, використовуючи дане обладнання. Управління VRF системою забезпечується так, щоб можна було вести повноцінний облік споживання електрики для кожного конкретного абонента. Таке рішення ідеально підходить для власників комерційної нерухомості.
У чому різниця між VRF і VRV системами
Дане питання задає собі кожен потенційний покупець, який зважився на придбання мультизональної кондиціонера. Думка про те, що дані системи чимось відрізняються один від одного, в корені невірно. Насправді найперші VRF системи ми були введені на ринок кліматичного обладнання спеціалізованою компанією Daikin. Концерн виконав реєстрацію абревіатури VRV, яка стала офіційним товарним знаком. В результаті інші кліматичні компанії були змушені вигадувати власні позначення для аналогічних систем, що і стало причиною появи абревіатури VRF, яку до сьогоднішнього дня вживають все, тоді як VRV системи випускає виключно Daikin.
Практично повна автоматизація робить VRF ідеальним рішенням безлічі завдань. Таке обладнання не потребує використання перемикача вибору адреси, який встановлюється в автоматичному режимі. Додатково в подібному приладі завжди присутня опція автоматичного пошуку помилок в прокладанні трубопроводів і електромонтажі. Варіантів підключення трубопроводів в рамках системи пропонується цілих три. Невелика маса окремих компонентів в поєднанні з особливою вібропоглинаючий конструкцією зовнішніх блоків дозволяє уникнути використання спеціального посилення підлог і міжповерхових перекриттів будівель, тим самим витрати на установку оснащення знижуються досить відчутно.
Вдаватися до послуг численного персоналу, що має високу кваліфікацію, для установки і обслуговування таких систем не потрібно, спеціальні знання в цій справі також не потрібні, а тому подібний сервіс можна довірити навіть невеликим компаніям, що спрощує не тільки монтаж, але і подальше обслуговування.
Навіть якщо трапляється якась несправність, то на відміну від традиційних спліт-систем, в яких поломка зовнішнього блоку призводить до повної паралізації всієї системи кондиціонування, VRF передбачає початкову можливість установки декількох модулів. Якщо один з них зламається, то все навантаження в автоматичному режимі розподіляється на решту, тим самим підтримуючи весь комплекс працездатним.
Для управління мультизональними комплексами можна підібрати будь-який з доступних способів: хтось вдається до спеціального ПО, здійснюючи контроль через комп’ютер у віддаленому режимі, що дуже зручно, так як перебувати в цей момент користувач може де завгодно, іншим же більше підходить пульт управління в формі панелі або окремо для кожного внутрішнього модуля.
Все мультизональні кондиціонери відрізняються один від одного в залежності від виробника. Така різниця полягає в максимально можливій кількості внутрішніх модулів, протяжності траси і складі холодоагенту.
У будь-якому випадку з їх допомогою можна забезпечити централізацію управління і зберегти при цьому естетичні властивості фасаду. Всі операції по установці і експлуатації максимально спрощені, так само як і ті, що пов’язані з режимом контролю і зміни температури.
Наші фахівці можуть допомогти підібрати обладнання за Вашим проектом: