Припливно-витяжна система вентиляції являє собою комплекс обладнання, що забезпечує приплив чистого повітря в приміщення і відведення з нього відпрацьованих газів і шкідливих випарів. Основною особливістю є поєднання цих функцій. Найбільш ефективним рішенням вважається приточно-витяжна вентиляція для приватного будинку площею від 100 м2, оскільки в цьому випадку її потужності задіюються в повній мірі. Також системи цього типу затребувані на об’єктах промислового, торгового, комерційного призначення, на підприємствах сфери послуг і в офісних будівлях. Комплекс обладнання підбирається з розрахунку площі всіх приміщень, легко розміщується як на етапі будівництва, так і після його завершення.
Припливно-витяжна система вентиляції з рекуперацією тепла – оптимальне рішення для об’єктів заміського домобудівництва. Завдяки додатковим компонентам, що отримується в ході роботи техніки енергія може перенаправлятися на обігрів будівлі. Сумарна економія становить до 90%. Устаткування для теплообміну, якою забезпечена рекупераційних приточно-витяжна система, забезпечує підвищення загальної енергоефективності об’єкта, скорочує витрати на його утримання.
Переваги припливно-витяжної системи
Припливно-витяжна система з рекуператором і без нього має свої плюси:
- забезпечує постійний повітрообмін на безперервній основі;
- очищує і нагріває повітря в приміщенні, якщо це необхідно;
- забезпечує можливість додаткового зволоження шляхом випаровування конденсату;
- регулює теплообмін, використовуючи нагріті відводяться маси для підвищення температури входять;
- запобігає поширенню неприємних запахів, пара, вологи.
Це основний список очевидних переваг, отримуваних при встановленні обладнання.
Недоліки
Припливно-витяжні системи вентиляції практично не мають недоліків. В окремих випадках доводиться шукати рішення для відводу конденсованої вологи, додаткового охолодження повітря в літній час. До мінусів можна віднести шум від роботи вентиляторів.
Особливості конструкції
Сучасна система припливно-витяжної вентиляції з рекуператором і без нього може класифікуватися за способом монтажу на: вертикальну, горизонтальну і універсальну. Відмінності в них полягають тільки в розташуванні елементів. Конструктивно приточно-витяжна система для будинку, офісу, комерційного об’єкта складається з наступних елементів:
- Корпуси з легкого алюмінієвого сплаву.
- Повітропроводів. Вони виконують розподільні функції. Забезпечують потрапляння повітря в окремі приміщення.
- Розподільників повітря. Через них безпосередньо впускаються підготовлені і очищені маси повітря.
- Відцентрових вентиляторів. Вони підтримують тиск в системі повітроводів. Крім того, ці прилади забезпечують нагнітання повітряних мас в потрібному напрямку.
- Повітряного клапана. Він перекриває повітрообмін з вулицею, якщо система відключена.
- Повітрозабірних решіток. Вона виведена на зовнішню стіну будинку, грає функціональну роль, перешкоджаючи потраплянню сміття в систему. Може мати декоративне виконання.
- Фільтра. Він виконує захисні і очисні функції.
- Калорифера. Він використовується в зимовий час для додаткового підігріву повітря.
- Шумопоглиначів. Вони знижують дискомфорт при роботі установки. Посилити ефект допомагає монтаж звукоізоляційних та теплоізоляційних панелей.
Автоматизована припливно-витяжна установка з рекуперацією має додаткові переваги. Її продуктивність можна міняти, нарощувати, регулювати, варіювати теплову потужність калорифера. Також автоматика дозволяє використовувати таймер, щоб визначати годинник включення і виключення обладнання, контролювати час його безперервної роботи.
Принцип роботи припливно-витяжної системи
Припливно-витяжна система вентиляції з рекуперацією і без неї завжди будується на наявності 2 повітряних потоків. Один з них працює виключно на нагнітання очищеного повітря. Другий витягує відпрацьовані гази, виключаючи скупчення шкідливих для органів дихання речовин. При роботі припливної частини повітря потрапляння всередину каналу через решітку заборника з вулиці, очищається, підігрівається при необхідності, а потім вирушає в приміщення. При включеній установці цей процес протікає постійно.
Припливно-витяжна система вентиляції з механічним спонуканням у разі відпливу повітря відправляє його безпосередньо на вулицю або спочатку пропускає через теплообмінний елемент. Другий варіант більш раціональний. Підвісні приточно-витяжні установки з рекуперацією тепла акумулюють тепло і віддають його вступнику повітрю, підтримуючи комфортну температуру в приміщенні.
При природному повітрообміні потоки змішуються, з’являється конденсат або відбувається витік тепла. Припливно-витяжна система, принцип роботи якої передбачає їх поділ, виключає ці неприємні наслідки. Рекуператор дозволяє не використовувати теплі підлоги і батареї для обігріву або знизити витрачену потужність звичайного теплового обладнання.
Нормативи повітрообміну в приміщеннях
Плануючи придбати припливно-витяжну систему, важливо точно розрахувати її потужність і ефективність. Згідно з діючими нормативними вимогами, використовуваним при проектуванні об’єктів, за 1 годину показники повітрообміну в приміщенні повинні скласти:
не менше 40 м3/ч для загальних залів; |
от 10 м3/ч для коридорів і прихожих; |
от 60 м3/ч для робочих зон; |
от 70 м3/ч для душових, туалетних і ванних кімнат; |
от 100 м3/ч для курильних; |
от 3 м3/ч на 1 м2 в житловому просторі на кожну людину. |
Якщо системи вентиляції з рекуперацією тепла використовуються в нежитлових приміщеннях, розрахунок будується з нормативу 20 м3 / год на 1 м2. На об’єктах великої площі встановлюються парні вентилятори посиленої потужності.
Наша компанія займається підбором і постачанням вентиляційних установок під готові проекти. Готові проекти нам надають наші партнери і клієнти, за якими ми робимо підбір потрібного обладнання та проводимо консультації при необхідності. Якщо ж у Вас немає проекту, Ви можете звернутися до нас, і ми порадимо Вам проектно-монтажну або будівельну компанію в Вашому регіоні, які є нашими партнерами і добре знайомі з нашим обладнанням. Вони зроблять Вам проект, а ми поставимо Вам обладнання. Звертайтеся за контактами вказаними на сайті або залишайте заявку і ми Вам зателефонуємо.
Отримати безкоштовно підбір обладнання та консультацію: