Переваги та недоліки теплових насосів, їх види.

Сучасні споживачі максимально відповідально ставляться до процесу вибору опалювального обладнання, в тому числі розглядаючи думки знайомих і користувачів в мережі, які залишають відгуки на тематичних форумах. Більшість з них сходиться на думці про те, що тепловий насос здатний продемонструвати в цьому плані чудові експлуатаційні характеристики, при цьому він не позбавлений недоліків, як і будь-яке інше обладнання подібного типу. Наскільки вони вагомі і перекривають їх численні переваги – вирішувати тільки покупцеві.

Типи теплових насосів

Вибираючи тепловий насос, слід пам’ятати про те, що всі вони різні і діляться на види залежно від того, в якому середовищі їх планується використовувати.

Всього виділяють три варіанти теплових насосів:

  • ґрунтові або геотермальні теплові насоси для опалення, здатні витягувати тепло із земної кори;
  • теплові водяні насоси, в якості джерела тепла для яких виступають підземні води або водоймища;
  • теплові насоси повітря-вода, які передбачають видобуток теплової енергії з повітря, в тому числі в зимовий період.

Вибираючи один з трьох варіантів, необхідно в обов’язковому порядку врахувати, де саме розташовується об’єкт і як планується експлуатувати обладнання.

промислові теплові насоси повітря вода

Економія на опаленні за допомогою теплового насоса

Ті, хто скептично ставиться до теплових насосів в принципі, апелюють до того, що термін окупності такого обладнання досить тривалий, проте вони не враховують того, що розцінки на пальне постійно підвищуються, незалежно від того, про вугілля, газ або дрова йдеться. Розцінки на підключення газової магістралі часто бувають набагато більш високими, ніж вартість теплового насоса разом з установкою. Крім того, таке обладнання має значний термін експлуатації і даний параметр також слід враховувати.

Фактично доведено, що опалення за допомогою теплового насоса набагато вигідніше, ніж те, що забезпечується електрикою. У кожному конкретному випадку необхідно виконати власні розрахунки для того, щоб зрозуміти, що переважить – переваги або недоліки.

Переваги використання теплових насосів

Тепловий насос демонструє підвищену ефективність у порівнянні з іншими поширеними технологіями, застосовуваними сьогодні. Зокрема, його продуктивність приблизно в 4-5 разів більше, ніж у газового котла при обліку однакового споживання енергії. Основний секрет криється в тому, що таке обладнання не синтезує тепло самостійно, а тільки переносить його.

Економічність

Багато хто сумнівається виборі подібного обладнання, так як ціна його досить висока. Незважаючи на те, що тепловий насос коштує недешево, окупається він досить швидко. Ті, хто використовує газ, як основне джерело опалення, прекрасно знають, наскільки часто і відчутно він дорожчає, тоді як тепловий насос спочатку дозволяє в процесі експлуатації нести менші витрати і через кілька років повністю виправдовує свою вартість.

економічність теплових насосів Thermocold

Універсальність

Універсальність теплового насоса – одне з найвагоміших його переваг. Купуючи подібне обладнання, споживач відразу вбиває трьох зайців: вирішує питання з опаленням, нагріванням води і кондиціонуванням приміщення. Незважаючи на те, що спочатку такий прилад створений виключно для обігріву, принцип його роботи збігається з тим, що використовується при експлуатації кондиціонера, проте якщо останній застосовувати на обігрів, то зношується його механізм набагато швидше.

Безпека

Як і будь-яке інше опалювальне обладнання, теплові насоси повинні бути безпечними що вони прекрасно демонструють в процесі роботи. Забезпечується досягнення цього критерію завдяки тому, що ніякого паливо вони не використовують, а тому і шкідливих компонентів не виділяють.

Экологічність

Власне, саме відсутність шкідливих викидів і нездатність забруднювати навколишнє середовище роблять таке обладнання максимальне екологічним, а тому актуальним, якщо врахувати, наскільки дане питання педантично розглядається останнім часом.

Надійність і термін служби

Герметичний корпус конструкції робить тепловий насос придатним до експлуатації протягом тривалого терміну. Далеко не всі сучасні технології здатні забезпечити аналогічний результат.

Автономність

З огляду на, що експлуатація теплового насоса не залежить від того, в якому обсязі поставляється органічне паливо, ніяких газових комунікацій прокладати не потрібно.

Комфорт

Досить правильно розрахувати параметри експлуатації теплового насоса для того, щоб забезпечити належний рівень комфорту, аналогічний тому, що встановлюється, якщо мова йде про роботу класичний електричний або газовий котел.

Узгодження проектів

В процесі встановлення теплових насосів потрібно мінімум погоджень в порівнянні з тими ж електричними і газовими котлами, що використовуються в якості опалювальних систем.

Повсюдне використання

Вода, земля і повітря – це ті сфери, які присутні в різних куточках Землі. Якщо електрику на об’єкті відсутній, то можна використовувати установки, оснащені бензиновими і дизельними генераторами. Сонячні батареї і вітряної генератор також здатні створити необхідну кількість енергії з метою опалення будинку.

Недоліки теплових насосів

Ціна і окупність

Якщо купувати планується тепловий насос геотермального типу, то вкласти в нього доведеться значні кошти. Окупність – окремий нюанс, термін її збільшується в залежності від площі будинку: чим вона менша, тим довше період, протягом якого заплачені гроші повернуться власнику. Найчастіше час розтягується на 10-15 років або навіть більше, якщо мова йде про обладнання провідних європейських брендів відмінної якості.

Територіальне розміщення

Якщо розміщувати тепловий насос в котельні, то він займе площу, аналогічну газового котла, тоді як територію прибудинкової ділянки доведеться доопрацьовувати. Якщо мова йде про розташування обладнання в водоймі, то додатково може знадобитися доступ до берега.

Шум в котельні

Далеко не всі фахівці озвучують такий недолік, як шум в котельні в процесі роботи. Однак важливо враховувати, що компресор теплового насоса видає звук набагато гучніший, ніж той, що виходить від газового котла, навіть незважаючи на використання різних шумоізоляційних матеріалів. Внутрішні блоки теплових насосів Thermocold і MAXA обладнані сучасними компресорами, які максимально ізольовані і мають низький рівень шуму.

Трифазна електромережа

Для того, щоб робота теплового насоса було максимально стабільною необхідне підключення до трифазної електромережі. Додатково слід пам’ятати про те, що для компресора такого обладнання використовуються високі пускові струми, на що має бути розраховане електроживлення. В іншому випадку доведеться докуповувати спеціалізовані пристрої плавного пуску.

У модельному ряді теплових насосів Thermocold и MAXA є моделі, які не вимагають  трифазного підключення і не настільки вимогливі до електромережі.

Витрати на бурові роботи

Ще один недолік – необхідність виконувати бурові роботи, які здатні порушити ландшафт доглянутою прибудинкової території. Якщо використовується вертикальний теплообмінник, то в процесі монтажу може знадобитися узгодження бурових робіт, на що традиційно йде в додатковий час і кошти.

Наші фахівці можуть допомогти підібрати обладнання за Вашим проектом: