Функціонування дахових кондиціонерів здійснюється в певній послідовності. Спочатку вентилятор або спеціальний клапан нагнітає свіже кисень в робочий блок, куди в той же час потрапляє вже відпрацьоване повітря з приміщення, для чого використовується зворотний воздуховод. Змішаний таким чином повітря подається на фільтр, де з нього усувається пил, забруднення та інші сторонні елементи.
Очищений таким чином повітря відправляється в камеру випарника або на конденсатор, що залежить лише від того, чи планується його нагріти або охолодити. Якщо тепловий насос в конструкції не передбачено, то кондиціонер здатний працювати тільки на охолодження, однак і в тому, і в іншому випадку він за допомогою головного вентилятора нагнітається в ті повітроводи, що розташовані в приміщенні.
Електричний нагрівач виступає як допоміжний засіб, за допомогою якого температури повітря збільшується і потрібний режим підтримується на заданому рівні, що особливо актуально в зимовий період.
Які критерії в обов’язковому порядку слід врахувати, плануючи установку руфтопів
Всього таких критеріїв налічується три, це:
- Потужність.
- Число режимів.
- Можливість монтажу з урахуванням типу покрівлі.
На даному етапі важливо розуміти, що окремі моделі руфтопів відрізняються один від одного в залежності від можливої потужності, яка визначається в залежності від розходу повітряних потоків. Традиційно такий параметр варіюється від 15 000 до 56 000 кубічних метрів на годину.
Тонкощі проектування дахових кондиціонерів
Проектувати певні кліматичні умови, які здатні забезпечити більший комфорт, досить складно, підходити до цього проекту слід в індивідуальному порядку. Пов’язано це з величезним виборів варіантів, використовуваних з метою підтримки необхідних умов в приміщенні. Зробити це краще силами фахівців, які знають, як правильно підійти до вирішення даного питання. Саме вони зможуть грамотно спроектувати розташування дахового кондиціонера в залежності від особливостей приміщень та будівлі в цілому. При цьому зробити це вони можуть незалежно від того, чи йде мова про вже зведеному будинку або про об’єкти, які давно введені в експлуатацію.
Проектна документація в даному випадку визначається відповідно до конкретним переліком і має на увазі підбір:
- загальних відомостей;
- плану конкретних поверхів;
- розрізи, якщо потрібно;
- схеми холодильного центру, якщо мова йде про необхідність установки системи чиллер-фанкойл;
- аксонометричні схеми дренажу та холодопостачання;
- специфікацію обладнання та матеріалів.
Проектування можна здійснювати тільки при наявності допуску до тих робіт, від яких безпосередньо залежить безпека об’єктів капітального будівництва.
Проект техніко-економічного обґрунтування
На даному етапі з обов’язковим урахуванням укрупнених показників вибирається конкретний тип системи, вигідний з точки зору економічності і доступний в плані можливості використовувати ті чи інші технології, після чого визначаються технічні території, на яких такі пристрої можуть монтуватися. Паралельно визначаються основні характеристики обраної системи, до числа яких відносяться: продуктивність за такими параметрами, як повітря, тепло і холод, тип і кількість кондиціонерів центрального або автономного типу, розташування, тип, витрата холодоносія і тепла в процесі експлуатації, кількість насосів, холодильних машин і встановлена потужність електричного обладнання.
Саме на цьому етапі вже можна попередньо прикинути приблизну вартість системи в цілому і розробити її попередню схему.
З огляду на, що мова йде про блочному устаткуванні, в цей же момент розробляють робочий проект, який після затвердження замовником переробляється в робочий – дана стадія проектування вважається ще більш відповідальною.
Другим етапом є розробка робочого проекту, в основу якого лягають відомі будівельні планування, а також такі параметри, як теплотехнічні характеристики будівельних конструкцій і технологічного завдання, максимально докладного і зі специфікацією.
Далі виконуються необхідні розрахунки виділення тепла і вологи, які використовуються для розрахунку повітрообміну для кожного конкретного приміщення. З його допомогою забезпечуються необхідні параметри.
Триває цей етап підбором відповідного обладнання, в процесі якого враховуються всі характеристики, завдяки яким в подальшому буде забезпечений потрібний повітрообмін. На завершення підбирається тип майбутньої системи і її принципова схема, визначаються характеристики останньої, розраховується достатню кількість розподільників повітря і ін.
На плани в обов’язковому порядку наноситься не тільки те обладнання, яке планується використовувати, а й системи трубопроводів і повітроводів. Розраховуються гідравлічні і аеродинамічні параметри, визначається максимальний рівень шуму. Після цього потрібно скласти необхідні специфікації по використовуваних матеріалів, обладнання та арматури. Після того, як замовник узгоджує проект в пожежній інспекції та СЕС, можна буде внести корективи за умови виявлення будь-яких недоліків.
Саме ця документація в результаті лягає в основу замовлення обладнання і на цьому стадію проектування можна вважати завершеною.
Робочі креслення віддаються на об’єкт, де з ними треба працювати монтажникам, які далі, після виконання всіх заходів, складають виконавчі креслення і виконавчу сертифікацію. Важливо, щоб всі роботи були довірені кваліфікованим фахівцям проектного відділу, рівень підготовки яких постійно підтримується проходженням тренінгів.
Підбір руфтопів – дахового кондиціонера
Вибирати відповідний дахової кондиціонер слід, довіривши цей захід фахівцям, які знають, як працювати з проектом, наданим замовником, а тому зможуть розрахувати точну вартість і поставити обладнання на об’єкт. Крім цього, вони візьмуть на себе відповідальність за проведення пусконалагоджувальних робіт і при необхідності забезпечать кваліфіковане сервісне обслуговування в процесі експлуатації.
Наші фахівці можуть допомогти підібрати обладнання за Вашим проектом: