Будь-яке приміщення – комерційне або промислове – повинно мати системи таких важливих комунікацій, як опалення, вентиляція і кондиціювання. Опалення та вентиляція в будинку потрібні для того, щоб нагріти приміщення до певної комфортної температури і постійно її підтримувати, виводити відпрацьоване повітря в зовнішнє середовище, а всередину будівлі забезпечувати приплив свіжого повітря.
Теплові насоси
Застосування теплових насосів, незважаючи на порівняльну дорожнечу обладнання, здатне допомогти істотно заощадити на опаленні. Постійне підвищення вартості палива не буде страшним, якщо комерційне або виробниче приміщення буде опалюватися за допомогою системи з тепловим насосом.
Продуктивність такої конструкції в 5-6 разів більше, ніж у стандартного газового котла, враховуючи, що споживання енергії практично однаково. І це обумовлено тим, що обладнання не синтезує тепло за рахунок пального, а лише переносить його.
Такі теплові насоси економічні, безпечні і абсолютно екологічні. Вони не виділяють в атмосферу небезпечних речовин і не провокують забруднення навколишнього середовища.
Щоб повноцінно опалювати комерційне або виробниче приміщення, необхідно всього лише грамотно розрахувати параметри експлуатації обладнання. Використовуватися така система може повсюдно, незалежно від кліматичних особливостей регіону або ж розмірів кімнат, які потребують обігріву.
Види теплових насосів
В першу чергу теплові насоси відрізняються один від одного тим, в якій сфері передбачається їх використання. Так, є грунтові насоси. Вони призначені для того, щоб «добувати» тепло з землі. У випадках, коли водойми і підземні води використовуються в вигляді джерела тепла, застосовуються водні теплові насоси. Ще один вид – повітряні. Тоді теплова енергія добувається з повітряного середовища. Підібрати оптимальний вид теплових насосів для обігріву комерційного або промислового приміщення можна лише з урахуванням особливостей місцевості, де розташовується об’єкт.
Тепло надходить до приміщення в результаті роботи обігрівальних пристроїв:
- теплої підлоги;
- конвектора;
- фанкойлів;
- радіатора.
Так само теплові насоси можуть використовуватися для гарячого водопостачання. Залежно від моделі встановлення, вони можуть нагрівати воду до 60 градусів взимку.
Як працює вентиляція
За допомогою вентиляції виводиться з приміщення відпрацьоване, вже не чисте повітря і замінюється на свіжий. Залежно від сезону і обставин, свіже повітря зволожують або сушать, нагрівають або охолоджують. А ще вступник повітря збагачують за допомогою іонізації.
Ще одна категорія в класифікації вентиляційних систем – метод переміщення повітря. Системи бувають природними або механічними. Перші передбачають рух повітряної маси абсолютно природним способом. В цьому випадку в роботу включається різниця в тиску або температури. У механічних ж вентиляції повітря «змушують» рухатися. Вентилятор працює на витягування вже відпрацьованого повітря, за рахунок чого відбувається подача всередину приміщення чистого.
Вентиляційні системи відрізняються за призначенням. Вони бувають:
- Припливно-витяжні. Під час роботи цього обладнання створюється баланс між кількістю вступника і виведеного відпрацьованого повітря. В цьому випадку поєднується робота двох систем.
- Припливні.
- Витяжні. Витягають повітря за допомогою природного або механічного спонукання. По зонах дії підрозділяються на загальні і місцеві.
- Загально обмінна.
- Комбіновані і місцеві.
Другі – це та ж вентиляція, але вона працює над видаленням або надходженням відпрацьованого і свіжого повітря в певні зони роботи. Сфера застосування такого механізму – промислові цехи, виробничі та ресторанні кухні та інші місця, де потрібно безперервно міняти повітря безпосередньо протягом робочого дня.
Як працює система кондиціонування повітря
Призначення системи кондиціонування – підтримка і створення мікроклімату в рамках будь-якого приміщення. Це можуть бути як всі параметри, так і певні:
- чистота;
- швидкість руху;
- рівень вологості повітря;
- температура повітря в приміщенні.
Підтримується певний заданий рівень для того, щоб люди всередині приміщення відчували себе максимально комфорту. Умови створюються з урахуванням метеорологічних умов, які є оптимальними і наближені до природних обставин. Домогтися цього дозволяє комплекс технічних засобів, які і називаються системою кондиціонування повітря.
Працює цілий арсенал техніки в комплексі. У кожного пристрою своє призначення: фільтри очищають, зволожувачі насичують вологою повітря,що надходить, осушувачі діють в зворотну сторону, вентилятори і теплообмінники відповідають за переміщення, а автоматика дозволяє управляти і контролювати на відстані.
Пристрій системи кондиціонування
Розглянемо системи кондиціонування. Вони поділяються за кількістю зовнішніх і внутрішніх блоків. Так, спліт-система – в ній робота внутрішнього блоку «узгоджується» з зовнішнім, тобто, вони встановлюються один до одного. У мульти-спліт системі кількість блоків всередині збільшено, а зовні – один, з’єднуються вони окремо.
Система VRF призначена для наступних приміщень:
- приватне житло;
- котеджі;
- будинки в житлових комплексах;
- офіси;
- приватні клініки.
Коли в приміщенні створюються оптимальні, природні умови якість життя людини набагато вище. Вдається сфокусувати свою увагу на більш важливі речі, ніж підвищена вологість, вогкість в будинку, перегрів або сухість повітря. «Розумна» сучасна система підтримує потрібні параметри в приміщенні цілий рік. Сім’я дихає завжди свіжим повітрям, без різних домішок і бруду. І справа навіть не тільки в елементарному комфорт, а в турботі про своє здоров’я: пересушене або занадто вологе повітря обов’язково позначиться на фізичному самопочутті.
Крім будинку, важливо дбати про гігієну повітря в місцях, де перебуває велика кількість людей:
- офіси;
- дитячі школи і садочки;
- лікарні та поліклініки;
- торгові центри і гіпермаркети;
- вокзали і аеропорти;
- ресторани і готелі;
- басейни;
- промислові об’єкти (заводи, фабрики);
- будь-які інші приміщення площею понад 100 кв.м.
Чим більше потік людей в одному закритому приміщенні, тим більша ймовірність поширення вірусів, які передаються повітряним шляхом. Якісне обладнання допомагає знизити до мінімуму ризик скупчення бактерій і захворювання людей.
Внутрішня «кухня» систем кондиціонування
У кондиціонерах є певні блоки, за допомогою яких регулюється робота установки. За розміщенням внутрішнього блоку вони поділяються на канальні і настінні, касетні і підлогові системи.
Залежно від типу об’єкта вибирають, яке обладнання встановити. Це приміщення, де дах пласка, встановлюють roof-top – спеціальні дахові кондиціонери. У цьому випадку вони працюють як система опалення вентиляції і кондиціонування повітря. На відміну від центральних кондиціонерів вони встановлюються не в приміщенні, а зовні, на відкритому повітрі.
Опалення, вентиляція і кондиціювання виробничих приміщень і житлових об’єктів дозволяє постійно підтримувати комфортні умови для людей цілий рік.
Про роботу нашої компанії
Наша компанія поставляє обладнання і підбирає індивідуально під кожен готовий проект. Їх ми отримуємо від клієнтів і партнерів. Обов’язково консультуємо з питань нашої роботи і всього, що стосується обладнання. Клієнтам, які не мають свого проекту, ми рекомендуємо перевірених агентів по проектно-монтажним або будівельним роботам. Ми враховуємо ваше географічне розташування, щоб вам було зручно звернутися і замовити обладнання.
Після того, як проект для вас буде підготовлений, ми поставимо обладнання. Для заявки звертайтеся до фахівців з розділу «Контакти» або залиште заявку – ми з Вами зв’яжемося найближчим часом.
Отримати безкоштовно підбір обладнання та консультацію: