Системи вентиляції та кондиціонування за останні 20-30 років істотно змінилися.
Коли стоїть завдання купити систему вентиляції, на допомогу ми закликаємо інтернет. Найчастіше, у потенційного покупця, який не мав раніше досвіду експлуатації, відбувається так званий «розрив шаблону». Весь масив інформації, який доводиться переглянути, додатково ускладнений технічними термінами. Простому обивателю без технічної освіти, часом не під силу осмислити і зрозуміти як це все працює.
При згадці вентиляційного обладнання у людини, який з цим не пов’язаний, одна асоціація-гримляча, з неприємним запахом підшипниками равлик серії ВЦ якогось вентиляторного заводу.
Однак, промислове вентиляційне обладнання сильно видозмінилася, канули в лету форкамерно громіздкі припливні системи. На зміну їм прийшли компактні, модульні системи вентиляції в шумоізольованому корпусі. Другим і найголовнішим нововведенням стало застосування систем рекуперації тепла, як давно відомих, але мало використовуваних пластинчастих рекуператорів так і нових технічних рішень на основі високоефективних роторних тепло утилізаторів.
Компактний корпус, теплоутилізація, застосування вентиляторів з прямим приводом, дозволили досягти прийнятних розмірів і ваги вентиляційного обладнання, знизити вартість системи вентиляції і кондиціонування до рівня, коли стало економічно виправдано використовувати промислове вентиляційне обладнання не тільки на великих промислових об’єктах з жорсткими вимогами по повітрообміну, але так само і в цивільному будівництві, комерційному сегменті галузі. Наприклад: згідно СНиП та ДБН є вимога щодо застосування припливно-витяжної системи вентиляції для продуктового (невеликий маркет формату «фори») магазину.
Згідно з нормами охолодження \ нагрівання – не регламентується, тільки повітрообмін, але здоровий глузд і вимоги комфорту для покупців змушує встановлювати припливно-витяжні установки з рекуперацією та часто з секцією охолодження для забезпечення комфортного перебування покупців в магазині. Зараз, на тлі жорсткої конкуренції в ритейлі, боротьба за покупця йде і на цьому фронті, все менше покупець великих міст готовий отоварюватися в совковому, задушливому, що пахне рибою гастрономі. Як наслідок застосування кліматичних систем стало звичайним стандартним рішенням.
З технічного боку, виробник робить все можливе, щоб максимально підвищити Енергоефективність та компактність пропонованого їм на ринку вентиляційного обладнання. Покупець же в свою чергу шукає компроміс між ціною придбання і експлуатаційними витратах. Тут видно прямо пропорційна залежність – чим більший об’єм повітря необхідного для приміщення, тим економічно доцільніше стає використання систем з рекуперацією тепла і попередньою підготовкою повітря.
Так як вартість енергоресурсів постійно зростає, дані системи тепло утилізації стали практично стандартом з двох причин: відносно низька вартість і висока ефективність все це стало можливим завдяки еволюційному процесу в розвитку і варіативності промислового вентиляційного устаткування.
Замовити консультацію