Альтернативні джерела тепла / холоду. Теплові насоси.

Якщо будинок опалюється газовим котлом, то альтернативним опаленням буде будь-який прилад, який працює не на газі. Дане рішення актуально, якщо можливість підключитися до загальної мережі відсутня або споживач бажає знизити залежність від газу і тим самим застрахуватися від сильних морозів. Крім того, у такий спосіб можна заощадити на опаленні, досить правильно скомбінувати окремі джерела тепла і грамотно ними управляти для того, щоб знизити витрати на опалення.

Альтернативні джерела тепла

Умовно їх можна розділити на два типи. Перший мається на увазі в якості доповнення до вже наявного котла, однак повноцінно забезпечити будівлю теплом з його допомогою навряд чи вдасться, так як його призначення – це більше підтримку роботи газового котла в міжсезоння або при критичних навантаженнях.

Другі повністю замінюють газовий котел і самостійно здатні виробляти опалювальну потужність для обігріву будівлі.

Тепловий насос вважається одним з найекономічніших варіантів опалення, так як функціонує він від електрики, перетворюючи природну енергію в тепло, призначене для обігріву приміщення. Дуже часто саме насос стає єдиним джерелом тепла і здатний забезпечити опалення, не вдаючись до використання газу, також його можна експлуатувати як доповнення до котла.

VRF система в будинку

Повноцінною альтернативою є грунтові теплові насоси, що функціонують ефективно, незалежно від того, наскільки холодно на вулиці. Будинки з їх допомогою повністю забезпечується теплом. Коштують такі установки досить дорого, окупаються 10 років і більше, для їх монтажу потрібно значна територія, так як на ній закопується грунтовий колектор.

Набагато простіше і дешевше купувати повітряні теплові насоси, здатні виступати в якості повноцінної заміни газового опалення, але не демонструють стовідсоткового ККД при 0 і мінусовій температурі. Повітряний насос стане кращим варіантом для використання в комплексі з котлом, його застосовують переважно навесні і восени, тоді як взимку, при сильних морозах, можна підключити основне опалення.

промислові теплові насоси повітря вода

Чому тепловий насос вважається найбільш вигідним рішенням для опалення

Водяні або грунтові насоси для окремих квартир використовувати не вийде, проте на сьогоднішній день вже втілені в життя цілком реальні проекти, коли багатоповерхівка опалюється за допомогою одного комплекту теплових насосів грунтового типу.

Для окремої квартири, якщо площа її значна, набагато краще підійдуть індивідуальні теплові повітряні насоси. Подібне обладнання типу «повітря-вода» або «повітря-повітря» націлене на виробництво не тільки тепла і холоду, але і гарячого водопостачання. Кожен такий прилад представлений технологічно досконалим опалювальним устаткуванням, що демонструє підвищену енергоефективність. По суті, це своєрідна спліт-система, в яку входить внутрішній і зовнішній блок. Установка останнього здійснюється на зовнішню стіну або дах, тоді як внутрішній блок розташовується в приміщенні. Зовні така система нагадує звичайний кондиціонер.

Теплові насоси цілком ефективно функціонують спільно з теплою підлогою і радіаторними системами. Якщо мова йде про необхідність забезпечити одночасно опалення та кондиціювання, то краще використовувати для цього фанкойли. Теплові насоси «повітря-вода», як показує практика, більш популярні для опалення житла, тоді як «повітря-повітря» більше спрямовані на кондиціонування з роботою, в рамках якої пріоритетним залишається опалення. Розраховані вони на одне приміщення, а не на всі кімнати в будинку.

Основні вигоди використання теплового насоса

Альтернативні джерела теплової енергії, що застосовуються для опалення приміщень, використовуються у всіх європейських країнах. Завдяки інноваційним технологіям досить оплачувати 1 кВт і отримувати в результаті одночасно не тільки опалення, але і гаряче водопостачання, а тому вигода такого підходу на обличчя.

Якщо мова йде про новій будівлі, то краще варіанту складно придумати. Тепловий насос є в цьому випадку ефективним варіантом опалювального обладнання, за прогнозами експертів, в майбутньому саме його будуть використовувати повсюдно.

Якщо мова йде про вже побудованих будинках, то інтегрувати тепловий насос в інші системи опалення можна дуже легко. Таким чином саме на нього покладається максимальне теплове навантаження, тоді як резервним способом опалення залишається твердопаливний або газовий котел.

Вибираючи тепловий насос, можна отримати одночасно три функції: опалення, підігрів води та охолодження. Жоден прилад, призначений для опалення, не здатний забезпечити високу ступінь комфорту. В результаті витрати на опалення і ГВП істотно скорочуються, тим більше, якщо для цієї мети використовуються інтелектуальні методи управління і програмування. За допомогою теплового насоса можна без праці виробляти тепло або холод, а також подавати гарячу воду в залежності від навантаження. Теплонасосної обладнання відрізняються екологічною чистотою, експлуатація його довговічна і безпечна.

До яких нормативним видам опалення житлових приміщень в багатоповерхівках можна звернутися

На сьогоднішній день в квартирах, де опалення здійснюється в автономному режимі, встановлено чимало газових котлів, в зв’язку з чим рахунки за тепло постійно зростають. Повітряні теплові насоси є кращою альтернативою, тому що не витрачають багато електроенергії і обходяться набагато дешевше, ніж газ. Такі агрегати відрізняються простотою монтажу і можуть забезпечувати поставки тепла як в одну квартиру, так і на цілий поверх, в залежності від особливостей планування будинку. Повітряні теплові насоси універсальні в застосуванні, сьогодні встановити їх можуть багато сімей України, в тому числі завдяки численним державним і банківським програмам. В результаті поточні витрати значно скорочуються, а вкладені кошти окупляться досить швидко, що робить таке обладнання перспективним і найбільш цікавим для впровадження.

Принцип дії теплового насоса

 

принцип дії ТН

В основі роботи теплових насосів, як і будь-який інший холодильної техніки, лежить принцип термодинамічної циклу, що має на увазі передачу тепла від нагрітого тіла до більш холодного. Якщо в холодильнику утворюються надлишки тепла, то вони виводяться назовні в навколишнє середовище. Тепловий насос можна охарактеризувати в плані принципу дії, як холодильник, який працює навпаки. Тепло від зовнішніх джерел переноситься за допомогою теплового насоса безпосередньо в систему опалення. Так, наприклад, зовнішнє повітря з навколишнього середовища захоплюється вентилятором, розташованим в зовнішньому блоці, і продувається через теплообмінник в випарнику, де нагріта робоче середовище вже передається в рідкий фреон, який циркулює замкнутому контурі. В якості останнього може бути використаний будь-який інший холодоагент з низькою температурою кипіння. Досить хоча б трохи нагріти його для того, щоб він трансформувався в пар, а температура його істотно збільшилася. Розігрітий таким чином пар надходить в компресор, де стискається, розігріваючи ще більше, одночасно передаючись нам теплообмінник з конденсатором. Таким чином, виходить, що тепло примножується багаторазово і переноситься на теплоносій системи опалення, в результаті температура фреону знову знижується. Холодоагент проходить через спеціальний розширювальний клапан і переходить в рідкий стан, після чого знову подається на випарник для повторення циклу.

Підсумок

Залежно від того, які саме цілі несе конкретний проект, наскільки розгорнуті його можливості і характеристики передбачуваного місця монтажу, чи володіє замовник достатнім бюджетом і які ліміти спочатку підведеної мережі, підбирається і модель теплового насоса, яка буде використовуватися для опалення. Вартість моделі «повітря-вода», якщо врахувати одночасно витрати на всі монтажні роботи та додаткові елементи, складе близько 6500 євро. Якщо брати до уваги тільки установку котла, включаючи розведення і деталі, то сума буде трохи нижче. Важливо враховувати, що тепловий насос здатний окупиться всього за пару років, а котел навряд чи коли-небудь окупиться в принципі, так як всі витрати він буде постійно тягнути на себе, особливо якщо мова йде про обладнання, що функціонує на газі.

Не варто скидати з рахунків і можливість використання теплових насосів в двох режимах роботи, для вироблення не тільки тепла, але і холоду. Взимку така система служить для обігріву будинку, тоді як влітку і пізньою весною її можна використовувати для охолодження і осушення повітря, по суті, в якості повноцінного кондиціонера. Завдяки перерахованим функція тепловий насос дозволяє цілий рік економити кошти на електриці і паливі, роблячи проживання в будинку більш безпечним, так як ні витоків, ні аварійних загорянь в подібному випадку точно не очікується.

Використання твердопаливного котла має на увазі не тільки регулярне обслуговування і витрати на паливо, а й шкоду, постійно наноситься екології. Виходить, що, купуючи теплові насоси, споживач піклуватися про навколишнє середовище, своєму бюджеті і часу. Якщо розглядати конкретно помірні кліматичні умови нашої країни, то можна в повній мірі оцінити всі вигоди і переваги, які отримує власник подібного обладнання.

Замовити консультацію